XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
23.09.2019

Ömer Gürsoy efsane kaleci Dino Zoff ile buluştu

Gürsoy, Türk futbolu ve milli takım hakkında bilgi verdiği, deneyimlerini dinlediği Zoff’a arkasında isminin yazılı olduğu 1 numaralı Türk Milli Takım forması hediye etti


ROMA (TSA)– Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, İtalyan futbolunun efsanevi ismi eski kaleci Dino Zoff ile bir araya geldi. 


TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği "Sesi Görenler" olarak anılan Görme Engelli Milli Takım’ın mücadele ettiği Avrupa Futbol Şampiyonası için Roma’da bulunan Gürsoy, bu vesileyle İtalyan futbolunun önde gelen isimleriyle görüşmelerini sürdürüyor. 


Gürsoy, son olarak İtalyan futbolunda bir döneme hem oyuncu hem de teknik direktör olarak damgasını vurmuş olan efsane isim Dino Zoff ile görüştü. 

Görüşmede, Gürsoy, Türk futbolu ve milli takım hakkında bilgi verirken, Zoff’un deneyimlerini dinleme fırsatı buldu. Zoff, 1960’lı yıllarda Türkiye’ye yaptıkları seyahat ve maçlara ilişkin tecrübelerini anlatırken, Gürsoy’un engelli futboluna yönelik projelerini ilgiyle dinledi. 


Görüşmenin sonunda, Ömer Gürsoy, Dino Zoff’a arkasında isminin yazılı olduğu 1 numaralı Türk Milli Takım forması hediye etti. 

Gürsoy’a Dino Zoff görüşmesinde TRT Spor İtalya Muhabiri Dündar Keşaplı eşlik etti.

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım