Türk Spor Ajansı

EURO 2020 maçlarımız seyircili

EURO 2020 maçlarımız seyircili
A+
A-
11.04.2021
348
ABONE OL

BAKÜ (TSA)- Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), 2020 Avrupa Şampiyonası’nın Azerbaycan’da oynanacak grup maçlarına, stat kapasitesinin  yüzde 50’si oranında seyirci alınabileceğini açıkladı.Yapılan açıklamada, Azerbaycan Bakanlar Kurulu yetkilileriyle Euro 2020 yerel organizasyon komitesi yetkililerinin gerçekleştirdiği toplantıda, Bakü’de yapılması planlanan 4 karşılaşma için ilgili Kovid-19 prosedürlerine uymak şartıyla yüzde 50 kapasite ile seyirci alınabileceği yönünde karar duyuruldu. Kararın hem yerel taraftarlar, hem de vize ve Kovid-19 gereksinimlerini hayata geçirmeleri şartıyla Bakü’de oynayacak ülkelerin taraftarları için de geçerli olduğu bildirildi. 

A Milli Takım’ın 11 Haziran’da İtalya ile karşılaşacağı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası açılış karşılaşmasının seyircili oynanacağı daha önce açıklanmıştı. Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu’nda 16 Haziran’da Galler ve 20 Haziran’da ise İsviçre ile oynayacağı karşılaşmalar 69 bin seyirci kapasiteli Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda yapılacak.

Bilindiği gibi UEFA, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Euro 2020’nin maçlarının seyircili veya seyircisiz oynanma kararının karşılaşmaların yapılacağı ülkelere bırakmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.