Türk Spor Ajansı

Melissa Vargas Sultanlığa terfi etti

Melissa Vargas Sultanlığa terfi etti
A+
A-
11.04.2021
262
ABONE OL

Fenerbahçe Opet’in Kübalı Voleybolcusu Melissa Vargas Türk vatandaşı oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Melissa Vargas’a TC Kimlik Kartı’nı takdim etti.

İSTANBUL (TSA)-Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nın başarılı pasör çaprazı Melissa Vargas, Türk vatandaşlığına geçti. Voleybol Federasyonu’nun Kübalı oyuncu Melissa Teresa Vargas Abreu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını alması konusunda yapmış olduğu başvuru onaylandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melissa Vargas’a TC Kimlik Kartı’nı takdim etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Vahdettin Köşkü’ndeki makamında gerçekleşen organizasyona, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar, A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ile FIVB tarafından Son 10 yılın En İyi 100 Voleybolcusu listesine seçilen; A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nın Kaptanı Eda Erdem Dündar, milli sporcu Naz Aydemir Akyol ve Melissa Vargas katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ karantina sürecinin devam etmesi sebebiyle görüşmeye katılamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmede, voleybolun destekçisi olduğunu ve her zaman voleybola destek vereceğini iletti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan olimpiyatlar öncesi A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın covid-19 aşılarının yapılacağının da müjdesini verdi.

ELİMDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIM

T.C. vatandaşlığına geçme işlemleri tamamlandığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Melissa Vargas, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, kendisine duyulan güvenden mutlu olduğunu ve Türk Milli Takımı için elinden gelenin en fazlasını yapacağını ifade etti.

Görüşmede yer alan oyuncular Eda Erdem Dündar ve Naz Aydemir Akyol da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, kendilerini zorlu bir milli takım dönemi beklediğini, yaz sezonunda katılacağımız Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası organizasyonlarında ülkemize yakışır sonuçlar alacaklarını belirttiler.

Tören, Melissa Vargas’ın Cumhurbaşkanımıza kendi adının yazılı olduğu 5 numaralı A Milli Takım formasını takdim etmesiyle sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.