Türk Spor Ajansı

Türkiye Bisiklet Turu’na tam not

Türkiye Bisiklet Turu’na tam not
A+
A-
19.04.2021
419
ABONE OL

KONYA (TSA)- 11 Nisan’da Konya’da koşulan iki etapla start alan, 18 Nisan’da Kuşadası’nda yapılan finişle sonlanan 56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yankıları sürüyor.

HOFFER, “HARİKAYDI” 

Yabancı takımların kafile başkanları, sporcular, hakemler UCI (Dünya Bisiklet Birliği) Yarış Direktörü Roland Hoffer organizasyona tam not verdiler. Hoffer, “tüm kafileler çok güzel ağırlandı, unutulmaz finişlere tanık olduk. Yine çok harika anılarla ülkenizden ayrılıyoruz. Bu turu dünya geneline bakarsak kusursuza yakın bir organizasyonla tamamlamayı başaran herkesi kutluyorum. Raporumda organizasyon için ayrı bir paragraf açacağım “dedi.

KÜÇÜKBAKIRCI’DAN ÖZEL TEŞEKKÜR 

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, beş yıldır Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun organizasyonunun üstlenen CEO Event’e özel teşekkür etti. Küçükbakırcı, “Pandemi ortamına rağmen mükemmel bir organizasyon ve müthiş finişlerle turu tamamlamamızı sağlayan , başta CEO Event Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cevat OLÇOK olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürler” mesajını iletti. 

TÜRKİYE BAMBAŞKA BİR ÜLKE 

56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda  4 etap birinciliği alan Türkiye’de 11 etap kazanarak müthiş bir başarıya imza atan Deceuninck Quick Step takımının İngiliz sporcusu Mark Cavendish de şu görüşlere yer verdi.  “Çok mutluyum. 4 etap galibiyeti turdan önce benim ümit ettiğimden daha fazla oldu. Türkiye başka bir ülke. Konakladığımız yerler diğer ülkelerin organizasyonundan çok çok ileride. İlgi ve alaka mükemmel. Etaplara bakanlar ve makam sahibi insanlar geliyor. Salgın sürecine rağmen hem iştirak sayısı olarak hem de takımların yarış kazanma adına verdikleri gayret çok memnun edici oldu.”

GALLEGO,” YARIŞ ORGANİZASYONU MÜKEMMELDİ

56.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu (TUR 2021) Şampiyonluğunu Delko takımının İspanyol bisikletçi José Manuel Diaz Gallego da birinciliğini, etapları, ve yarış organizasyonuyla ilgili;  “Bu zaferden dolayı çok mutluyum. Benim için Türkiye Turu’nu kazanmış olmak çok önemliydi. Benim bisiklet kariyerim 5 yıl önce İsrail bisiklet akademisinde başladı. Adım adım kendimi geliştirdim ve bu yıl benim için büyük bir adım oldu. Türkiye müthiş bir ülke. Yarış organizasyonu çok güzel yapılmış. Bu genel klasman birinciliğini hiç unutmayacağım.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.