Türk Spor Ajansı

“Futbolun geleceğini biz kurtaracağız”

“Futbolun geleceğini biz kurtaracağız”
A+
A-
20.04.2021
400
ABONE OL

MADRİD (TSA)- Real Madrid, Barcelona, Liverpool ve Juventus gibi Avrupa’nın dev kulüplerinin yer aldığı 12 takımın UEFA ve FIFA’dan bağımsız olarak kurdukları Avrupa Süper Ligi’nin yankıları sürüyor. İspanyol devi Real Madrid ve yeni kurulan Avrupa Süper Ligi’nin Başkanı Florentino Perez, yapılan eleştiri ve suçlamaların ardından ilk kez konuştu.

UEFA BİR TEKEL

UEFA’nın bir tekel olduğunu belirten Perez, Avrupa Süper Ligi’ni kurmalarının sebebini “futbolun geleceğini kurtarmak” olarak açıkladı. Covid-19 salgını döneminde futbolun büyük yara aldığını belirten Perez, futbolun gelişmesi ve evrilmesi gerektiğinin altını çizdi.

FUTBOL KULÜPLERİ YOK OLACAK

Futbolun geleceğini kurtarmak gerektiğini savunan İspanyol futbol adamı, “UEFA bir tekel oluşturdu. Daha şeffaf olmaları gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ni artık işlemiyor. Futbolu kurtarmamız gerek. Tüm federasyon ve kulüpler birlikleriyle görüştüm. UEFA’nın 2024’te başlatacağı oluşum için artık çok geç. O zamana kadar bu şartlar altında futbol kulüpleri yok olacak.” diye konuştu.

UEFA’NIN GEÇMİŞİ TEMİZ DEĞİL!

UEFA’nın kulüp ve oyuncuları tehdit ettiğine dikkat çeken ve bunun yerine diyalog çağrısında bulunmaları gerektiğinin vurgulayan Perez, “UEFA’nın geçmişi çok da temiz değil. Bu konulardan bahsetmek istemiyorum. Şampiyonlar Ligi gelirleri şu anda bize yetmiyor. Şu anda ölmek üzereyiz. Seyirci yok ve stat gelirlerimiz sıfırlandı. Küçük orta ya da büyük kulüplerin hepsi batma noktasına geldi. 2024’e kadar bekleyemezdik, bir şeyler yapmalıydık” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.