Türk Spor Ajansı

Bayramımızın 101. Yılı Kutlu Olsun Çacuklar

A+
A-
22.04.2021
371
ABONE OL

Herkesin çok iyi bildiği bir şey var ki, o da bugünün küçüğü yarının büyüğü olmasıdır. Bu bilinen gerçek doğrultusunda da yöneticiler sıklıkla “Çocuklar geleceğimizin teminatı” sözünü kullanmaktadır. Onlara bayram armağan eden dünya lideri de Cumhuriyetimizin kurucusu, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Yeri gelmişken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun silah arkadaşlarını saygı, minnet ve şükranla anıyor, ruhlarının şad, mekânların da cennet olmasını diliyorum.   

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101.yılı kutlu olsun. Ancak bu yıl da maalesef kendilerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen bayramlarını Covid-19 pandemisinden dolayı kutlayamayacak olmalarından dolayı da üzgünüm.   

ÇOCUKLAR SÖZDE DEĞİL ÖZDE ÖNEMLİ VARLIKLARIMIZDIR

Bir dönem “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin Türkiye Koordinatörlüğü görevini Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı bünyesinde yürüttüm. Üstlendiğim proje, eski adı Uluslararası Atletizm Federasyonları “IAAF”, yeni adı da Dünya Atletizm Federasyonunun “WA” projesidir. Bu proje 2001 yılında hazırlanarak aralarında ülkemizin de olduğu 196 ülkede de uygulandı. Proje, 7-12 yaş grubu çocuklara ‘Eğlenceli Atletizm Oyunları’nın oynatılmasına yöneliktir. Bu proje genç nüfus sayısıyla Avrupa’nın ilk sırasında yer alan ülkemiz için son derece önemliydi. Çünkü “Spor sağlıktır” sözü doğrultusunda geleceğimizin teminatı olan çocukların sağlıklı ve mutlu olmalarına katkı verildiği gibi keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca yeteneğin spora devamlılığı da sağlanarak gelecekteki şampiyonlarımızın çıkartılması mümkün olacaktı.

Tamamen gönüllülük esası doğrultusunda çalışan bir ekiple faaliyetlerini sürdüren ülkemiz, projeye de birçok önemli ilaveler yaptı. Bu durum projenin diğer ülkelerden farklı, ancak çok daha anlamlı uygulanmasını sağlandığı gibi proje sahibi tarafından takdir edildi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığınca da ‘Büyük Ödül’e layık görüldü. Ancak ülkemiz için son derece önemli olduğu kanıtlanan bu projenin kişisel kaprislerden dolayı durdurulmasını düşündürücü ve üzücü bulduğumu belirtmek istiyorum. Bu nedenle Türkiye Atletizm federasyonunu yönetenlere tavsiyem, “Devlette devamlılık esastır” ilkesi doğrultusunda geleceğimizin teminatı olan çocuklara yönelik olan bu önemli projenin devam ettirilmesini sağlamasıdır.  Çünkü çocuklar, sözde değil özde önemli varlıklarımızdır.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.