Türk Spor Ajansı

Avrupa Yürüyüş Kupası’nda 2 Bronz

Avrupa Yürüyüş Kupası’nda 2 Bronz
A+
A-
16.05.2021
266
ABONE OL

Türkiye, Avrupa Yürüyüş Kupası’nda bu yıl da madalya çıkarmayı bildi. Son üç şampiyonadan eli boş dönmeyen Milliler, iki bronz madalya ile yarışmaları tamamladı.

PODEBRADY (TSA)-Olimpiyat öncesinde yürüyüş branşında en zorlu sınavların başında gelen Avrupa Yürüyüş Kupası’nda Türkiye, U20 erkeklerde hem takım hem de bireysel üçüncülüğü elde etti. Böylece, 2017 ve 2019’dan sonra bu şampiyonadaki geleneği devam ettiren Milliler, yine madalya kazanmayı bildiler.

Çek Cumhuriyeti’nin Podebrady’de gerçekleşen Avrupa Yürüyüş Takım Kupası’nda Serhat Güngör, U20 erkekler 10 kilometre yarışında 42:20’lik derecesiyle üçüncü oldu. Bu yarışta Mustafa Tekdal’ın da 12’nci sırayı almasıyla birlikte takım puanında 15’i bulan Ay-yıldızlılar, böylece İspanya ve Fransa’nın arkasında üçüncü olmayı başardı.

BÜYÜK KADINLAR’DA MADALYA ÇIKARAMADIK

Büyük kadınlar yarışına iddialı giren Milliler, Meryem Bekmez ve Ayşe Tekdal’ın uzun süre ilk 10 içinde gittiği bu yarışta madalya çıkaramadı. Meryem’in 12’inci kilometreden sonra yaşadığı fiziksel sorun nedeniyle temposunun düşmesiyle takım disiplinindeki iddiasını kaybeden Milli Takım, buna karşın Ayşe Tekdal’ın 1:29:47’lik performansıyla bir ilke imza attı. En iyisini geliştirerek beşinci olan Ayşe, Avrupa Kupası’nda büyük kadınlarda Türkiye’nin bugüne kadarki en iyi sonucuna imza attı.

Evin Demir, 1:32:53 ile 14’üncü olurken, Meryem zorlanmasına rağmen yarışı tamamladı ve finişe 1:35:12 ile 24’üncü sırada ulaştı. Yarıştaki diğer bir milli atlet Kader Dost da 1:36:14 ile 26’ncı olarak müsabakayı noktaladı. Türkiye, büyük kadınlar takım sıralamasında İspanya, Ukrayna ve İtalya’nın arkasında dördüncü sırayı elde etti.

BÜYÜK ERKEKLER’DE AYNI ŞANSSIZLIK

Büyük erkekler 20 kilometrede ise Meryem Bekmez’e benzer bir şanssızlığı Salih Korkmaz yaşadı. Yarışa hızlı giren Korkmaz, 10 kilometreyi 18 saniye farkla lider geçtikten sonra bu üstünlüğünü koruyamadı. 13’üncü kilometrede rakiplerine yakalanan Salih, midesinde yaşadığı problem nedeniyle yarışın sonunda temposunu düşürmek zorunda kaldı ve son çizgiye 1:20:10’luk dereceyle yedinci olarak ulaştı. Yarışta Şahin Şenoduncu 1:22:44, Abdülselam İmuk 1:24:14, Selman İlhan da 1:25:30 ile finiş gördü.

Türkiye’nin tek atletle temsil edildiği U20 kadınlarda yarışan Songül Koçer ise 53:34 ile 18’inci olarak kupayı noktaladı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.