Türk Spor Ajansı

Şampiyon Beşiktaş ve Mehmet Akif Ersoy

A+
A-
17.05.2021
383
ABONE OL

Futbol Dünyasının ünlü ligleri içinde yer alan Türkiye Süper Ligi’nin bu yılki şampiyonu Beşiktaş oldu. Peki, Beşiktaş bu şampiyonluğu neye borçlu?

İşte bunun cevabı: Diğer ünlü rakiplerinin önünde, Beşiktaş ulaştığı bu başarıyı kulüp yapısına, birliğe ve beraberliğe borçlu. Beşiktaş’ın Başkanı Ahmet Nur Çebi kökten Beşiktaşlı, babadan iyi bir iş adamı, mazbut iyi örnek, bir aile babası. Beşiktaş’ın en önemli birimi Divan Heyetinin başında ünlü iş adamı Güriş’in sahibi, gerçekten kaliteli bir vatansever olan Tevfik Yamantürk var. Peki, rakiplerinin durumu nedir? Çekişme, kongre, dedi -kodu, seçim, vs vs.. Gazeteler ve televizyonlar adeta çeşitli, hatalı, birliği bozucu beyanatlarla dolu. Evet, Beşiktaş’ta  bu yılki başarıda antrenörün, oyuncuların, gayret ve çabasının en önemli dayanağı birlik ve beraberlik idi. İstiklal Marşımızın yazarı büyük vatansever, şair rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un bu iki mısrası, şampiyonluğu hedef seçen tüm kişilerin, kurumların kulaklarına küpe olmalıdır.

Akif diyor ki:

Girmeden tefrika (ayrılık) bir millete, düşman giremez 

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.

Başarmak için, ilk defa içte birlik ve huzur şarttır.. Bu yılki Beşiktaş’ı yalnız  Şampiyon olan futbol takımı ile değil, tüm kadroları, kurumları ile kutlamak, alkışlamak, verilecek en yerinde ödül olmalıdır..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.