Türk Spor Ajansı

ERDENER 3. KEZ ASOIF KONSEYİ’NE ADAY

ERDENER 3. KEZ ASOIF KONSEYİ’NE ADAY
A+
A-
02.06.2021
232
ABONE OL

İlk kez 2014 yılında seçilen Prof. Dr. Uğur Erdener, ASOIF Konseyi’nde üçüncü kez görev alacak ve daha sonra ASOIF Başkan Yardımcısı olacak.

TOKYO (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Dünya Atletizm Federasyonu Başkanı Sebastian Coe ve Uluslararası Boks Birliği Başkanı Nenad Laloviç ile birlikte, Uluslararası Yaz Olimpiyat Federasyonları Birliği (ASOIF) Konseyi’ne aday oldu. Üç uluslararası spor adamı, 24 Mayıs’ta sona eren adaylık sürecinde başvurularını yaptılar.

İlk kez 2014 yılında konseye seçilen Erdener, ASOIF’te üçüncü dönem görev alırken, daha sonra konseyin Başkan Yardımcısı olarak hizmet verecek. 2017 yılında Konsey’e katılan Coe, ikinci dönem görevini sürdürecek. Laloviç ise Uluslararası Boks Birliği Başkanı Ching-Kuo Wu’nun istifasının ardından Konsey’e seçilmişti.

Geçen yıl üçüncü kez seçilen ASOIF Başkanı Francesco Ricci Bitti tarafından yönetilen konseyin Salı günü yapılacak Genel Kurulu’nda, gündemin en önemli maddesi bu üç spor adamının seçimi olacak.

Genel Kurulda ayrıca, ASOIF tüzüğünde Uluslararası Federasyonların temsilinde cinsiyet dengesini sağlamayı amaçlayan değişiklikler ele alınacak.

ASOIF Genel Kurulunda, spor dallarının sanal organizasyon ve karşılaşmalarına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle e-sporlar da gündeme getirilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.