Türk Spor Ajansı

BEYKOZ’DA TURKCELL GRANFONDO COŞKUSU

BEYKOZ’DA TURKCELL GRANFONDO COŞKUSU
A+
A-
14.06.2021
269
ABONE OL

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo heyecanı bu yıl ilk kez İstanbul’da yaşandı. 15 ülkeden bin sporcunun Beykoz’un eşsiz doğasında eğitim için pedal çevirdiği yarışlar rekabet ve centilmenlik dolu anlara sahne oldu. 

İSTANBUL (TSA)-Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle ilçenin huzur, doğa ve tarih dolu atmosferinde yapılan, Turkcell GranFondo 2021 İstanbul, kademeli normalleşme dönemi kurallarına uygun gerçekleşti. Bisiklet ve spor dolu yaşamı teşvik için “Hareket Et” vurgusuyla düzenlenen mücadeleye sporcular ve sporcuları destekleyenler salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına eğitim bağışı sağladı. İstanbul’un en güzel doğa manzaralarına ev sahipliği yapan Beykoz’un tanıtımına katkı sağlayan yarışın startı sabahın erken saatlerinde Beykoz Belediyesi’nin önünde kurulan expo alanında verildi.  

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın; Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve  Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı da alanda hazır bulunarak sporcuların heyecanına ortak oldu.

YEŞİL DOĞADA PEDAL ÇEVİRDİLER 

82 km’lik uzun ve 40 km’lik kısa parkurda mücadele eden sporcular Yoros Kalesi, Anadolu kavağı, Kaynarca, Riva Deresi, Paşamandıra, Cumhuriyetköy ve Polonezköy’ün turistik hattı boyunca pedal çevirerek varışı yine Expo Alanı’nda yaptı.  Zorlu tırmanma eğimleriyle dikkat çeken yarış sporcuların heyecanlı rekabeti kadar centilmen mücadelesine de sahne oldu. Uzun parkur yarışının erkeklerde birincisi Muhammed Erkan Muhammed ve ikincisi Yunus Demir finish alanına ele ele girdi. Serkan Balkan da uzun parkurda üçüncülüğü elde etti.  

Uzun parkur kadınlarda ise Esra Kürkçü Akgönül birinci olurken Ayşegül Gökalp ikinci, Gamze Ceyhan da üçüncü oldu. Kısa parkur erkeklerde birinciliği Furkan Abdullah Pamukçu aldı. İkinciliği Oğuzhan Taşkan, üçüncülüğü de Ersin Akgün’ün elde ettiği yarışta kadınlarda ise Beste Hepkaradeniz mutlu sona ulaştı. Kadınlarda podyumu tamamlayan diğer isimler ise Kübra Nur Pınarak ve Züleyhan Dikbaş oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.