Türk Spor Ajansı

FUTBOL DÜNYAMIZDA ÖRNEK OLMAK: MEHMET TOPAL

A+
A-
14.06.2021
391
ABONE OL

Futbol koskocaman bir dünya. Binlerce futbolcu gelip gidiyor. Tarihe oynadığı futbolla geçenler var, transferi olay olanlar var, skandallara sebep olanları var. Amma: önemli olan adam gibi adam olmak. İşte Türkiye liglerinde böyle birisini yıllardır izliyorum: Mehmet Topal.

Çanakkale Dardanel’den 3 yıl Galatasaray’da, 4 yıl Fenerbahçe’de 2019’dan bu güne Başakşehir’de ter döken ve şampiyonluk tadan, haberler doğruysa bu sezon Süper Lige kavuşan Büyük Altay’ın formasını giyecek olan Mehmet Topal. Başta Milli takım olmak üzere; tüm oynadığı takımlarda gerekirse her yerde, tam tabirle terinin son damlasına kadar görev yapmıştı.

Peki, dahası? Tabii asıl dahası önemli. Gazete koleksiyonlarına bakın. Nerede yardıma muhtaç biri varsa, başta böbrek vakfı olmak üzere eşi Selda Hanımla orada idi. Gösterişten uzak, topluma elini uzatmıştı Topal ailesi. Biz böyle sporcular istiyoruz. Skandallarla, dedikodularla gazetelere haber olanları, maçlarda olay çıkartanları, ekmek yedikleri takımda candan oynamayanları görmek, duymak, seyretmek istemiyoruz. Onun için 35 yaşındaki Mehmet Topal’ı ve ailesini örnek gösteriyor, yeni takımında hem futbolu, hem ağabeyliği ile yine alkışlamak istiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.