Türk Spor Ajansı

İstanbul’dan Ordu’ya komutanlarına vefa için pedal bastılar

İstanbul’dan Ordu’ya komutanlarına vefa için pedal bastılar
A+
A-
17.06.2021
316
ABONE OL

KKTC’nin kuruluşunun 35. yıl kutlamalarına ve Maraş bölgesinin açılış törenine iştiraki sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eski Başkanı, Emekli P. Kd. Albay M. Şükrü Tandoğan’ın anısına düzenlenen bisiklet turu tamamlandı.

ORDU (TSA)-KKTC’nin kuruluşunun 37. yıl kutlama törenlerine ve Maraş bölgesinin açılış törenine iştiraki sırasında geçirdiği kazanın ardından hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Emekli P. Kd. Albay Mehmet Şükrü Tandoğan silah arkadaşları ve sevenleri tarafından unutulmadı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin toplamda 17 yıl Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kıbrıs Gazisi Tandoğan’a vefa borcu olarak bisiklet turu düzenleyen dernek üyesi ve aynı zamanda Tandoğan’ın askeri olan 65 yaşındaki Ali Güngör ve 8 kişilik ekibi İstanbul’dan Ordu’ya kadar 861 km pedal çevirdiler. 10 Haziran İstanbul Pendik’te başlayan ve 16 Haziran’da Ordu’da son bulan turun ardından 17 Haziran’da da Tandoğan’ın memleketi olan Ordu’nun Perşembe ilçesi Çandır Köyü’nde Tandoğan’ın kabrinde bir anma töreni gerçekleştirildi. 

İDEALİST ve KAHRAMAN KİŞİLİĞİNİ HERKESE AKTARACAĞIZ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, bisiklet turu hakkında şunları söyledi: “Kendisini ani bir şekilde kaybetmemizin ardından, içinden geçtiğimiz pandemi koşulları sebebiyle değerli komutanımız için ismine ve ülkesine verdiği hizmetlere yaraşır bir uğurlama gerçekleştirememiştik. İdealist ve kahraman kişiliğini bu vesileyle dokunduğumuz her kişiye aktarabildiğimize, yıllarca gazilerin haklarını iyileştirmeye yönelik çabalarını bu şekilde hatırlatabildiğimize inanıyorum.”

Bir Kahramanın Anısına Bisiklet turu sorumlusu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyesi Ali Güngör, rahat geçen turu başarılı bir şekilde noktaladıklarını belirterek, “Elbette biraz yorulduk ancak kahramanımızın anısına olan bir tur için döktüğümüz her ter çok değerliydi. 17 Haziran’da komutanımızın kabrine gerçekleştirdiğimiz ziyaretle de huzur bulduk. Komutanımız için her şeye değer” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.