Türk Spor Ajansı

EFPM FAİR PLAY ÖDÜLLERİ VERİLDİ

EFPM FAİR PLAY ÖDÜLLERİ VERİLDİ
A+
A-
23.06.2021
429
ABONE OL

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde düzenlenen törende, Remzi Yılmaz ve Melih Esen Cengiz’in Avrupa Fair Play Birliği’nden hak kazandıkları ödülleri takdim edildi.

İSTANBUL (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Üyelerinden Remzi Yılmaz ve Melih Esen Cengiz, Avrupa Fair Play Birliği tarafından kendilerine değer görülen ödüllerini, Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle aldılar.

REMZİ YILMAZ’A FAİR PLAY VOX ÖDÜLÜ

Fair Play Komisyonu’nun 40 yıllık çalışmalarını bir kitapta toplayarak Türk Fair Play tarihinin arşivini oluşturan TMOK Fair Play Komisyonu Planlama Sorumlusu Remzi Yılmaz, Mardinli spor ve iş insanı Mehmet Samsa’nın desteğiyle basılan kitabı TMOK Haluk San Spor ve Olimpiyat Kütüphanesi’ne kazandırmış, Sporda ve Yaşamda Fair Play adındaki bu kitapla Tanıtım ve Eğitim Vox Award ödülüne layık görülmüştü.

MELİH ESEN CENGİZ’E FAİR PLAY SPİRİT ÖDÜLÜ

TMOK Fair Play Komisyonu Üyesi, Fenerbahçe tarihini anlatan ünlü Asr-ı Fener eserini hazırlayan roman ve tiyatro yazarı Melih Esen Cengiz ise Tanım ve Eğitim dalında Spirit ödülüne değer görülmüştü.

EFPM Fair Play Ödül töreni pandemi nedeniyle ertelenirken, ödüller sahiplerine takdim edilmek üzere TMOK’a gönderilmişti. Remzi Yılmaz ile Melih Esen Cengiz’in ödülleri, TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan tarafından takdim edildi.

Galatasaray’ın 13 yaşındaki Kırgız futbolcusu (kaptan) Beknaz Almazbekov, U14 İstanbulspor maçında, hakemin çaldığı ancak hak etmediğini düşündüğü penaltıyı dışarı atmış ve davranış dalında ödül kazanmıştı. Beknaz ALMAZBEKOV kamp çalışmaları nedeni ile törene katılamadığından ödülü kendisine gönderildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.