Türk Spor Ajansı

Merhum Türker Arslan adına Spor Hukuku Kitabı yayınlandı

Merhum Türker Arslan adına Spor Hukuku Kitabı yayınlandı
A+
A-
03.07.2021
197
ABONE OL

ANKARA (TSA)- Mayıs ayında vefat eden Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı, sporcu, spor ve hukuk adamı Avukat Türker Arslan’a Türkiye Barolar Birliği büyük bir vefa örneği gösterdi. Baro, Türker Arslan’ın yıllarca üzerinde çalıştığı SPOR HUKUKU’nu bir kitap haline getirerek (Avukat Türker Arslan Armağanı) olarak yayınladı.

Kitapta, “Olimpik Hareket ve Spor Hukuku” ile “Türker Arslan: Spora ve Hukuka Adanan Bir Hayat” konu başlıklarında yazılar yer aldı. Ayrıca kitapta “Sporcu ve Hakem Ücretlerinin Vergilendirilmesinde Yeni Normal”, “Spor Kulübü Yöneticilerinin Mali Sorumluluğu: Kulüpler Yasası Tartışmaları”, “Sporda Adalet ve Hak Mahrumiyeti”, “Türk Hukukunda Spor Kulüplerinin Hukuki Yapısı ve Futbol Şubelerinin Şirketleşmesi”, “Spor Hukuku Ceza Hukuku İlişkisi”, “Kavramsal Olarak Şike ve Teşvik Primi” ve “Spor Yargısında Tek Tahkim Kurulu Önerisi”nin de aralarında bulunduğu birçok makaleye yer verildi.

Alternatif baro söylemlerine Metin Feyzioğlu'dan tepki - Sakınca -  www.sakinca.com - internet haber, en son haber, güncel haberler, son dakika

Kitabın önsözünü yazan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bu eseri Türker Arslan’a armağan etmekten onur duyduklarını söyledi.

Başkan Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, kendi imzasını taşıyan bir mektupla birlikte kitabı spor dünyasına ve spor adamlarına yolladı.

TSA’nın notu: Türkiye Barolar Birliği’ni bu davranışından dolayı kutluyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.