Türk Spor Ajansı

MUHAMMED H. BAKIR AVRUPA ŞAMPİYONU

MUHAMMED H. BAKIR AVRUPA ŞAMPİYONU
A+
A-
03.07.2021
235
ABONE OL

DORTMUND (TSA)-Almanya’nın Dortmund kentinde devam eden Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasına Grekoromen Stilde yapılan müsabakalarla devam edilirken, Muhammed Hamza BAKIR Altın madalya kazandı.
Avrupa 2.si Başpehlivanımız Fatih Bakır’ın oğlu, İstanbul BŞB Güreşçisi Muhammed Hamza Bakır Macar Adolf Bazso’yu 8-0 sayı tuşuyla, Belarus Mikita Kavalski’yi (5-2) Ermeni rakibi Albert Vardanyan’ı (9-0) sayı tuşuyla yenerek çıktığı Finalde Ukraynalı Mykhailo Vyshnyvetskyi’yi de (3-1) yenerek Avrupa Şampiyonu oldu ve Altın Madalya kazandı.
M.Hamza BAKIR 2018’de Yıldızlarda Avrupa ve Dünya Şampiyonu, 2019’da ise Gençler Avrupa Şampiyonu Dünya 3.sü olmuştu.
3. ALTIN MADALYA

Serbest Stilde Polat Polatçı, Kadınlarda Melisa Sarıtaç’tan sonra Grekoromende Muhammed Hamza Bakır’ın Altın Madalyası ile Dortmund’da 3. Altın Madalyamızı kazanmış olduk.
Taner GARİP Gümüş Madalyası ayrıca, Serbest Stilde 3 Bronz Kadınlarda da 3 Bronz Madalya ile Madalya sayımız, 3 Altın 1 Gümüş 6 Bronz Toplam 10 Madalyaya ulaştı.
55 kg Muhammed Emin Çakır sakatlığı nedeniyle Bronz Madalya maçına çıkamadı ve Avrupa 5.cisi oldu
77 kg Yüksel Sarıçiçek Rus, Ermeni ve Alman rakiplerini yendi Bronz Madalya maçında güçlü rakibi Norveçli Excaue Mukubu’ya çekişmeli bir mücadele sonunda 5-3 yenildi ve Avrupa 5.cisi oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.