Türk Spor Ajansı

MERYEM’DEN ALTIN YÜRÜYÜŞ

MERYEM’DEN ALTIN YÜRÜYÜŞ
A+
A-
09.07.2021
234
ABONE OL

Yürüyüş yıldızı Meryem Bekmez, Avrupa Şampiyonaları’nda yaptığı koleksiyona yeni bir altın madalya ekledi. 20 yaşındaki Bekmez, Tallinn’de Avrupa U23 şampiyonluğunu kazandı.

TALLİN (TSA)-Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’nda Tuğba Danışmaz’ın altın madalyasından iki saat sonra Meryem Bekmez de 20 kilometre yürüyüşte adını şampiyonluğa yazdırdı. Yürüyüşün Türkiye rekortmeni Bekmez, Olimpiyat’a gitmeden önceki son yarışında rahatça birinciliğe giderken, 1:33:08’lik bir derece yaptı. Yarışın başından itibaren farkı açarak ilerleyen Meryem, finişte ikinci olan Fransız Pauline Stey’in 1 dakika 39 saniye önünde yer aldı.

İki yıl öncenin Avrupa U23 şampiyonu Ayşe Tekdal ise, 12 kilometre ikinci sırada gittiği yarışta son beş kilometrede temposunu yitirdi. Tekdal, sona doğru yeniden atak yaptı ancak 1:37:43 ile yarışı beşinci sırada noktaladı. Olimpiyatlar’a gidecek bir başka yürüyüşçü olan Evin Demir ise 1:39:10 yürüyerek müsabakayı altıncl sırada noktaladı.

2016’da Tiflis’te U18, 2019’da Boras’ta U20 Avrupa şampiyonu olan Meryem Bekmez, U23’ü de kazanarak üç yaş grubunda da kıta şampiyonluğu elde eden ilk kadın atlet oldu. Aynı başarıya Meryem’den iki saat önce erkeklerde Ukraynalı çekiççi Mykhaylo Kokhan da ulaştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.