Türk Spor Ajansı

OLİMPİYAT KAFİLEMİZ TOKYO’YA GİTTİ

OLİMPİYAT KAFİLEMİZ TOKYO’YA GİTTİ
A+
A-
17.07.2021
451
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)- Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek Türkiye Olimpiyat Takımı (Team Türkiye), Olimpiyatların başlamasına 7 gün kala, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katıldığı törenle Tokyo’ya uğurlandı.

İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen törene katılanlar Olimpiyat takımımıza desteklerini iletirken, sporcular Manga gurubunun Olimpiyatlar için bestelediği şarkıyı dinleyerek motive oldular. Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yola çıkan Team Türkiye kafilesi çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Türk Hava Yolları’nın Team Türkiye için özel giydirdiği uçakla Tokyo’ya hareket etti.

Havalimanı’nda kafilemiz için düzenlenen törende Olimpik spor federasyonları başkanları, Spor Hizmetleri Genel Müdürü (SHGM) ve Kafile Başkanı Mehmet Baykan, Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Temurci, SHGM Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Âli Kiremitçioğlu ve Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TMOK yetkilileri de yer aldı.

23 Temmuz’da açılış töreniyle başlayacak Tokyo Olimpiyatları, 10 Ağustos’ta sona erecek. Türkiye Olimpiyatlarda 18 dalda 108 sporcu ile madalya mücadelesi verecek.

Türk Spor Ajansı Türkiye Olimpiyat Takımı sporcularına başarılar diler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.