Türk Spor Ajansı

OLİMPİYATLARA COVID-19 BULAŞTI

OLİMPİYATLARA COVID-19 BULAŞTI
A+
A-
17.07.2021
255
ABONE OL

Tokyo 2020, Olimpiyat Köyü’ndeki ilk COVID-19 vakasını doğruladı

TOKYO (TSA)-17 Temmuz 2021 Cumartesi, Tokyo’daki Olimpiyat Köyü Ana Basın Merkezinde, ilk Covid-19 pozitif test, Liam Morgan tarafından kaydedildi. Olimpiyat Oyunları Organizasyonu görevlilerinden biri tokyo 2020’nin ilk pozitif çıkan ismi olarak 14 günlük karantinaya alındı.

Olimpiyat Köyü’nün Tokyo’daki “en güvenli yer” olacağına söz veren Organizasyon Komitesi, daha olimpiyatlar başlamadan hayal kırıklığına uğradı.

Bu vakanın, 1 Temmuz’dan bu yana Japonya’da Oyunlarla bağlantılı 14 doğrulanmış yeni enfeksiyon olduğu belirtildi. 23 Temmuz’da yapılacak açılış törenine bir haftadan az bir süre kala, toplam vaka sayısının 44’e ulaştığı kaydedildi.

13. pazitif vakadan dördünün, IOC, Uluslararası Federasyonlar, Olimpik ve Paralimpik Ailesi üyeleri ve oyunlarda görevli personel olduğu yedisinin olimpiyatlarda çalışan inşaat işçisi, diğer ikisinin ise yabancı medya mensubu olduğu kaydedildi.

SPORCULAR TOKYO’YA GELMEYE BAŞLADI

Resim

Tokyo kentinde dün 1.271 yeni COVID-19 vakası kaydedilirken, sayının bir hafta öncesinden daha yüksek olduğu ve son üç gündür toplam enfeksiyon sayısının 1.000’in üzerinde seyrettiği belirtildi.

Oyunlar için Japonya’ya geldiklerinden bu yana en az beş sporcunun COVID-19 testi pozitif çıkarken, Mülteci Olimpiyat Takımı delegasyonlarından birinin de pozitif çıkması nedeniyle Tokyo’ya seyahatinin engellendiği açıklandı.

Tokyo’ya gelen sporcular COVID-19 nedeniyle karantinaya zorlanırken, virüsün yarışmaya hazırlanan sporcular üzerindeki etkisinin artmasından endişe ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.