Türk Spor Ajansı

TOKYO 2020’NİN YAPILACAĞI GARANTİ DEĞİL

TOKYO 2020’NİN YAPILACAĞI GARANTİ DEĞİL
A+
A-
20.07.2021
226
ABONE OL

TOKYO (TSA)-Covid 19 nedeniyle bir yıl ertelenen ve 23 Temmuz’da yapılacak açılışla startı verilecek olan Tokyo Olimpiyat Oyunlarının hala iptal edilme olasılığı bulunuyor. Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi CEO’su Toshiro Muto, ülkede artış gösteren covid vakaları nedeniyle Cuma günü başlayacak oyunların iptal edilme riskinin bulunduğunu belirtti.

Muto, düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin “Oyunlar vakalardan dolayı son anda iptal edilebilir mi?” sorusuna, “Her ihtimal masada” diye yanıt verdi. Vakalarda ani bir artış olursa tartışmalara devam edeceklerini belirten Muto, “Gerektiği takdirde yetkililerle görüşürüz. Koronavirüs vaka sayılarının ne olacağını şimdiden öngöremeyiz. Bu nedenle vakalarda ani bir artış olursa, görüşmelere devam edeceğiz. Bu noktada korona vakaları artabilir ya da azalabilir. Tırmanış gerçekleştiğinde ne yapmamız gerektiğini düşüneceğiz” diye konuştu.

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, oyunlar öncesinde şimdiye kadar sporcu, resmi yetkili ve gönüllülerden oluşan toplam 71 kişinin virüse yakalandığını açıkladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.