Türk Spor Ajansı

SELVİ İLYASOĞLU’NDAN ALTIN MADALYA

SELVİ İLYASOĞLU’NDAN ALTIN MADALYA
A+
A-
22.07.2021
209
ABONE OL

Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasında Madalyalar gelmeye devam ediyor

BUDAPEŞTE (TSA)-Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonasında madalyalar gelmeye devam ediyor. Bugün Selvi İlyasoğlu ile Altın, Sevim Akbaş ile bronz madalya kazandık.

Ülkemizi 57 kg’da temsil eden Selvi İlyasoğlu ABD, Moğol ve Rus rakiplerini yenerek yükseldiği finalde İsveçli Tindra Olivie Dalmyr ile karşılaştı. Güçlü rakibini (4-0) yenen sporcumuz Altın madalya kazandı ve Yıldız Kadınlarda ilk Dünya Şampiyonu olarak tarihe geçti.

SEVİM AKBAŞ’TAN BRONZ MADALYA
49 kg Sevim AKBAŞ ABD ve Rus rakiplerinden sonra repesajdan gelen Polonyalı Viktorya Agnieszka Kamela’yı (10-6) yenerek Bronz Madalya kazandı.
65 kg Duygu GEN ABD’li ve repesajda Kazak Arina İsmailova’yı (3-0) yendi Bronz Madalya için karşılaştığı Hintli Varsha’ya yenilince Dünya 5.cisi oldu.
73 kg Bükrenaz SERT repesajda Bulgar Vanesa Georgieva’yı yendi ABD’li Liliana Freitas’a yenilerek dünya 5.cisi oldu. 43 kg Edanur ERSOY da Macar Liliana Kapuvari’ye yenilince dünya 5.cisi oldu.

İKİ BRONZ MADALYA MAÇIMIZ VAR
40 kg Cansu ÖZER ilk turda Hintli Kumari’yi (4-4)’ten 2’şer puanlık oyunlarla yendi Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Anastasia Polska’ya yenildi ve 7.oldu
46 kg Şevval ÇAYIR Özbek rakibi Gülsanem Kurbanbaeva’yı (2-0) öndeyken tuşladı çeyrek finalde Rus Olga’yı (16-6) öndeyken tuşla yendi.
Yarı finalde Azerbaycanlı Ruzanna Mamadova’ya yenildi. Güreşçimiz Bronz Madalya için repesajdan gelecek Kazak/Romen galibiyle karşılaşacak.
53 kg Tuba Demir Alman Naemi Leistner’i (3-2) İspanyol rakibi Carla Soler’i (13-2) sayı tuşuyla Çeyrek finalde Kazak rakibi Şule Omerbek’i (9-7) yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde ABD’li Katie Gomez’e yenildi. Güreşçimiz Bronz Madalya için repesajdan gelecek Hintli Antim/ Macar Gerda Terek ile karşılaşacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.