Türk Spor Ajansı

MADALYAYI KIL PAYI KAÇIRDIK

MADALYAYI KIL PAYI KAÇIRDIK
A+
A-
24.07.2021
274
ABONE OL

Taekwondoda kadınlar -49 kiloda yarışan Rukiye Yıldırım, bronz madalya maçında İsrailli Abishag Semberg’e 27-22 mağlup olarak Oyunları beşinci bitirdi. Okçuluk takımımız 4. oldu ve madalyayı kaçırdı.

TOKYO (TSA)-Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 24 Temmuz Cumartesi günü, artistik cimnastikçilerimiz tarihimizde ilk defa Olimpiyatlarda finale kalırken, Yasemin Ecem Anagöz ve Mete Gazoz’dan oluşan okçuluk karışık takımımız dördüncü, taekwondocumuz Rukiye Yıldırım beşinci oldu.

Atıcılıkta 10m havalı tabanca elemelerinde Yusuf Dikeç ve İsmail Keleş 572’şer puanla 24. ve 25. sıraları elde ederek elendiler.

Bisiklette yol yarışında ülkemizi temsil eden Ahmet Örken ve Onur Balkan, yarışı tamamlayamayarak elendiler.

Boksta -69 kilo ilk turunda Belaruslu rakibi Aliaksandr Radzionau’ya 3-2 mağlup olan milli sporcumuz Necat Ekinci Oyunlara veda etti.

Judoda kadınlar -48 kiloda Gülkader Şentürk ilk turda İspanyol Julia Figueroa’ya mağlup olarak elendi. Erkekler -60 kiloda Mihraç Akkuş ise Bhutanlı Ngawang Namgyel’i yenerek yükseldiği ikinci turda Rio 2016 ikincisi Kazak rakibine yenilerek Oyunlara veda etti.

Taekwondoda kadınlar -49 kiloda yarışan Rukiye Yıldırım, ilk turda Mısırlı Nour Abdelsalam’ı 21-20, çeyrek finalde Kolombiyalı Andrea Vargas Ramirez’i 31-30 yenerken, yarı finalde İspanyol Adriana Cerezo Iglesias ve bronz madalya maçında İsrailli Abishag Semberg’e 27-22 mağlup olarak Oyunları beşinci bitirdi.

OKÇULUKTA 4. OLDUK

Okçulukta Yasemin Ecem Anagöz ve Mete Gazoz’dan oluşan Karışık Takımımız ilk maçında Rusya Olimpiyat Komitesi ve Endonezyalı rakiplerini 6-2 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Hollanda’ya 5-3, bronz madalya maçında Meksika’ya 6-2 yenilen takımımız Olimpiyatları dördüncülükle tamamladı. Sporcularımızın bireysel kategorideki yarışmaları sürecek.

Yüzmede 100m kurbağalama seçmelerinde Berkay Ömer Öğretir kendi seçmesinde 59.82 ile 6., Emre Sakçı ise 59.87 ile 7. olarak elendiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.