Türk Spor Ajansı

İLK MADALYALARIMIZ TEKVANDODAN

İLK MADALYALARIMIZ TEKVANDODAN
A+
A-
25.07.2021
255
ABONE OL

Milli tekvandocu Hakan Reçber Tokyo’daki ilk madalyamızı getirdi. Hatice Kübra İlgün ise onu takip etti ve ikinci madalyamızı kazandı. Her iki sporcumuz da Bronz madalya ile açılışı yaptılar.

TOKYO (TSA)-Türkiye’nin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’ndaki ilk madalyaları tekvandodan geldi. Türkiye’nin olimpik programa dahil olduktan sonra tekvandoda madalya kazanma geleneği Tokyo’da da devam etti. Kadınlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ve erkekler 68 kiloda Hakan Reçber bronz madalyanın sahibi ol du.

MADALYA SİFTAHI HAKAN REÇBER’DEN

Hakan Reçber, ilk tur karşılaşmasında Brezilya’dan Edival Pontes’i 25-18 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Büyük Britanya’dan Bradly Sinden’e 39-19 sayı farkıyla mağlup olan Hakan Reçber, rakibinin finale yükselmesiyle repesaja kaldı.
Milli tekvandocumuz, repesaj mücadelesinde Yeni Zelanda’dan Tom Burns’ü 23-8 mağlup ederek bronz madalya karşılaşmasına çıkmaya hak kazandı. Hakan Reçber, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda erkekler 68 kg’da Bosna Hersek’ten Nedzad Husic’i 22-13 mağup ederek bronz madalya kazandı.
Türkiye’ye Tokyo 2020’nin ilk madalyasını kazandıran ve büyük bir mutluluk yaşayan Hakan Reçber, Türk bayrağıyla salonda zafer turu attı.
İKİNCİ MADALYA HATİCE KÜBRA İLGÜN’DEN

Hatice Kübra İlgün, ilk tur karşılaşmasında Kosta Rika’dan Nishi Lee Lindo Alvarez’i  16-5 yenerek çeyrek finale yükseldi. Milli tekvandocumuz çeyrek finalde Amerika Birleşik Devletleri’nden Anastajia Zolotic’e 17-9  mağlup olarak altın madalya şansını kaybetti. Hatice Kübra İlgün, Zolotic’in finale yükselmesiyle repesaj maçına kaldı.
Hatice Kübra İlgün, repesaj mücadelesinde Fas’tan Nada Laaraj’ı 6-0 mağlup ederek bronz madalya karşılaşmasına çıkmaya hak kazandı. Ay-yıldızlı sporcumuz, Mülteci Olimpiyat Takımı’ndan Kimia Alizadeh’i 8-6 mağlup ederek olimpiyat 3’ncüsü oldu.
Karşılaşmanın ardından zafer göz yaşları döken Hatice Kübra İlgün, bayrağımızla salonda tur attı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.