Türk Spor Ajansı

ULUDAĞ’IN İLHAM VERDİĞİ YELKEN YARIŞI KLASİK ROTASINA GERİ DÖNÜYOR

ULUDAĞ’IN İLHAM VERDİĞİ YELKEN YARIŞI KLASİK ROTASINA GERİ DÖNÜYOR
A+
A-
27.07.2021
199
ABONE OL

TAYK – Eker Olympos Regatta’nın Moda-Tirilye-Moda etapları bir yıllık aranın ardından yeniden düzenlenecek

BURSA (TSA)-Covid-19 salgını sebebiyle 2020 yılında sadece İstanbul’da Boğaziçi yelken yarışı olarak gerçekleştirilen TAYK – Eker Olympos Regatta; Bursa’da yelkenciliği geliştirmek, İstanbul ve Bursa yelkencilerini buluşturmak amacıyla klasik rotasına yani Bursa’ya geri dönüyor.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen bu önemli yarış, 2021 yılında 20-21-22 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. 

Yine üç etap şeklinde organize edilecek TAYK – Eker Olympos Regatta’nın etap programı ise şu şekilde olacak: 

* 20 Ağustos 2021 Cuma: Moda – Tirilye
* 21 Ağustos 2021 Cumartesi: Tirilye Koy Yarışları
* 22 Ağustos 2021 Pazar: Tirilye – İstanbul

RÜZGARI EN İYİ HİSSEDEN TEKNELER ZİRVEYE ULAŞACAK

Yelkencilerin tekne üstünde dört mevsimi yaşamasıyla fark yaratan TAYK – Eker Olympos Regatta’da yine onlarca takım zirveye ulaşmak için rüzgarı en iyi şekilde hissetmeye çalışacak.

Yelkencilerin yetenekleri ve zekaları sayesindeki doğa şartlarıyla mücadele etmesine olanak tanıyan yarışa katılacak takımların sınıflandırması ise yine IRC 0, IRC I, IRC II, IRC III, IRC IV ve Gezi şeklinde olacak. Organizasyonun ana sponsoru Eker de “Eker Efsane Ladies” ve “Eker 40” olmak üzere iki farklı yelken takımıyla yarışa renk ve heyecan katacak.

TAYK – Eker Olympos Regatta 2021’in kayıtları ise, kayıt işlemlerinin başlamasının ardından şu adresten gerçekleştirilebilecek: http://tayk.org.tr/ 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.