Türk Spor Ajansı

YELKENDE “GELECEĞİM SENSİN” PROJESİ’NİN İLK TOPLANTISI YAPILDI

YELKENDE “GELECEĞİM SENSİN” PROJESİ’NİN İLK TOPLANTISI YAPILDI
A+
A-
14.09.2021
22
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Türkiye Yelken Federasyonu’nun yelken sporunun gelecek nesillere sağlam alt yapı bilinci ile aktarılması ve sporumuzun artan bir ivme ile sürdürülmesi amacıyla üniversite eğitimini Spor Bilimleri Fakülteleri veya Beden Eğitimi Yüksek Okulları’nda gerçekleştirmeyi ve gelecekte üst seviye yelken sporcusu, yelken antrenörü veya yelken spor yöneticisi dallarında kariyer yapmayı planlayan gençlerimize yönelik bir gelişim, destek eğitim ve uygulama programı olan “Geleceğim Sensin” Projesi’nin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Yarının milli ve olimpik takımlarını yetiştirecek, ülkemizin her yöresinde yelken sporunun ilerlemesini sağlayacak ve sporumuza yeni boyutlar kazandıracak insan kaynağına bugünden yatırım yapılması hedeflen projede ilk gün TYF Sportif Direktörü Fatih Özmen ve Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr.Öğr.Üyesi Ayşe Meliha Canpolat’ın konuşmasıyla başlarken Geleceğim Sensin Projesi müfredat tanıtımı yapılmasının ardından TYF Laser Antrenörü Onur Derebaşı’nın sunumu ile devam etti.
İkinci gün Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ın konuşması ile başlarken TYF Optimist Antrenörü Alican Selcik sunum gerçekleştirdi. TYF Sportif Direktörü Fatih Özmen ve Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dr.Öğr.Üyesi Ayşe Meliha Canpolat liderliğinde “İletişim” (Antrenör- Sporcu İlişkisi), “Spor Ahlakı ve Etiği” ve “Dünyada Yelken ve Yelkenin Geleceği” atölyeleri düzenlendi. Aday görüşlerinin alınmasının ardından “Geleceğim Sensin” Projesi’nin ilk toplantısı sona erdi.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.