Türk Spor Ajansı

Fethiyespor Arkasına Bakmadan Gidiyor

A+
A-
25.10.2021
87
ABONE OL

Türkiye’nin Dünyaya açılan pencerelerinden birisi olan Muğla’nın Fethiye ilçesinin futbol takımı FETHİYESPOR bu sezon 3. futbol liginde fırtına gibi esiyor. Yıllarca profesyonel futbolda Muğla’yı tek başına temsil eden Fethiyespor, bu sezon elde ettiği başarılarla şampiyonluğa  doğru hızla ilerliyor. Geçen hafta sonu (23 Ekim 2021) Cumartesi günü deplasmanda Adana Ceyhanspor’u da 3-0 yenerek liderlik koltuğunda dikkat çekiyor. Fethiyespor, ligin başında mağlubiyetle lige başladı. Ama arkasından üç hafta önce Orduspor ile deplasmanda berabere kalması dışında Fethiye’de ve deplasmanda sürekli galip gelerek bu sezon muhteşem başarılara imza atıyor. Fethiyespor’un maçlarını her izleyişimizde bu takım nasıl oldu da ligin ilk maçında deplasmanda Kırıkkale maçında yenildi diyoruz. Başlama düdüğü ile beraber sürekli rakip kalelerin korkulu rüyası olan Fethiyespor’un şampiyonluğunu şimdiden kutlamak geliyor. Bizim yıllardır izleğimiz Fethiyespor gitmiş, bu sezon rakiplerin karşısında kahramanlaşan Fethiyespor’un başarılarına tanık oluruz. Fethiyespor sanki süper ligin takımı gibi karşımızda ve bu bizde heyecan yaratıyor.

3. futbol liginde bulunduğu gurupta şimdi hep Fethiyespor konuşuluyor. Bağlı olduğu Muğla ilinden başta 200 bin nüfusu olmak üzere her yönüyle büyük olan Fethiye’nin ismini taşıyan Fethiyespor, bu futbol sezonunun her haftasını taraftarlarının yüzünü güldürerek kapatıyor. Bizlerde Fethiyespor’un deplasman maçlarının bitimini iple çekerek sonucunu sosyal medyadan öğreniyoruz. Geçen Cumartesi günü Adana deplasmanında Ceyhanspor ile yaptığı maçın sonucunu sosyal medyaya bakıp 3-0 galip olduğunu öğrendiğimizde yüzlerimizi bir kez daha güldürdüğünü ve bizleri heyecanlandırdığını söyleyelim.

Bu bana yıllar önce futbolda yaşanan bir konuyu hatırlattı. 1985 yılında Tarsusspor’a, Tarsuslu Erkut Kuzeyman diye bir iş adamı kulüp başkanı olmuştu. Kulübün ismi de Tarsus Erkutspor olarak değişmişti. 1985-1986 futbol sezonunda Tarsus Erkutspor’un sezon açılışında Tarsus Erkutspor başkanı Erkut Kuzeyman taraftarlarına yaptığı konuşmada ‘arkadaşlar ben size Tarsus Erkutspor’un şampiyonluğunu vaat etmiyorum. Şimdiden Tarsus Erkutspor’un şampiyonluğunu ilan ediyorum’ demişti. Ama o sezon Tarsus Erkutspor şampiyon olamamıştı.

Biz bu sezon başarılarından dolayı Fethiyespor’un şimdiden şampiyonluğu ilan etmek istiyoruz.

e-mail :eroldolu1919@hotmail.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.