Türk Spor Ajansı

“KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ İYİ YOLDA”

<strong>“KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ İYİ YOLDA”</strong>
A+
A-
27.10.2021
47
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Kadın A Milli Futbol Takımımız hakkında açıklamalar yaptı. Millilerin 2023 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde güçlü rakibi Portekiz ile berabere kaldığını, Bulgaristan’ı yendiğini, FIFA sıralamasında Türkiye’den üstte yer alan Sırbistan’a ise mağlup olduğunu hatırlatan Çetin; ‘Sırbistan karşılaşmasının geneline baktığımda takımımızın nasıl bir bütünlük içerisinde oynadığını, dünden bugüne nasıl gelişim gösterdiğini tekrar gördüm. Kaybederken bile kazanan bir takım hüviyetinde olan milli takımımızı tekrar kutluyorum. Bu yol uzun bir yol. Bu uzun yolda teknik direktörümüz Necla Güngör Kıragası ile birlikte oyuncularımız çok daha önemli noktalara gelecek, çok daha önemli başarılara imza atacaklar. Milli takımlarımız gelişiyor. Özellikle Kadın A Milli Takımımızın önümüzdeki dönemde oluşacak daha kaliteli bir Kadınlar Ligi ile birlikte uluslararası alanda çok daha söz sahibi olacağını görebiliyorum. Her ne kadar yenilmiş olsak da bu yolda başarılı bir şekilde ilerleyen teknik heyetimizi ve futbolcularımızı kutluyorum.” dedi. 
GELİŞME İÇİNDE OLAN BİR TAKIMIZ
Oğuz Çetin, ”Kasım ayında yine maçlarımız var.  Önce Almanya deplasmanındayız. Sonra İsrail ile oynayacağız. Almanya Dünya ve Avrupa’da kadın futbolunda çok önemli bir noktada. Ama gelişim içinde olan milli takımımız, Almanya’ya karşı da çok iyi mücadele edecektir. Gruptaki sıralama açısından belirleyici olacak İsrail maçında ise hem oyun hem de skor anlamında başarılı olacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

SEVİYE HER GEÇEN GÜN YÜKSELİYOR
Kadın Milli Takımı’nda yapılan çalışmalara da değinen Çetin, ”Özellikle haziran ayından itibaren Kadın A Milli Takımımızın atletik performans olarak gelişimine çok önem verdik. Bu konuda bizle birlikte çalışan Alper Aşçı hocamızla birlikteyiz. Çizdiğimiz yol haritasında bugün geldiğimiz noktada ciddi bir gelişim olduğunu görmek bizim açımızdan sevindirici. Kadın A Milli Takım futbolcularımız bireysel anlamda koşu mesafelerinde her geçen gün daha yüksek seviyelere çıkıyorlar. Sırbistan maçındaki performansa baktığımızda oyuncularımız neredeyse erkekler seviyesinde koşu mesafelerine ulaştılar. Kadın futbolunun uluslararası alanda başarılı olabilmesi için teknik ve taktiğin yanında fiziksel olarak da üst seviyeye çıkmamız, daha da gelişmemiz gerekiyor. Buna yönelik son derece önemli adımlar atıyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.