Türk Spor Ajansı

“10 KASIM ATA’YI ANMA YARIŞLARI”

A+
A-
12.11.2021
166
ABONE OL

Cumhuriyetimizin kurucusu özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yılında Türkiye Atletizm Federasyonunca geleneksel hale getirilerek organize edilen “ATA’YI ANMA YARIŞLARI” bu yıl da başkentte organize edildi. 

Eryaman spor kompleksinde saat 9’u 5 geçe düzenlenen saygı duruşu ve istiklal marşından sonra yarışmalar başlatıldı. Tören esnasında günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan federasyon başkanının 81 ilden katılımının olduğunu söylemesi beni heyecanlandırdığı gibi mutlu da kıldı. Çünkü geçen yıl Türk Spor Ajansında “Atayı Anma Koşusu Yapıldı” başlıklı yazımda 81 ilin katılımının sağlanmasındaki önemi belirtmiştim.  

Ata’yı anma programının küçükler, yıldızlar ve gençler (kız–erkek) kategorilerinde yapılacağı açıklandı. Ancak kaç ilin katılmış olduğuna dair resmi bilgiye ulaşılamadı.  

Yarışmalarda geleceğimizin teminatı ve muhtemel şampiyonları olacak çocukların kıyasıya mücadele etmeleri biz izleyenleri mutlu kıldı. Yarışan çocukların Fair-Play ölçülerinde yarışmaları da takdir edildi.    

Ata’yı anma organizasyonuna katılan çocukları, onların antrenörleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlerini canı gönülden kutluyorum. Kürsüye çıkan ve ödül alan sporcu ve antrenörleri de ayrıca kutluyorum. Yarışan sporcu çocuklarımıza gereken ilgi gösterilmesi ve destek verilmesi halinde gelecekteki şampiyonlarımız olabileceklerine olan inancımda tamdır.  

Yazımın başında federasyon başkanının yaptığı konuşmasında 81 ilin katılımıyla yarışmaların yapılacağını duymuş olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmiştim. Ancak bununla ilgili resmi bir bilgiye rastlayamadığım için araştırdım. Yaptığım araştırmalar sonucunda söylendiği gibi 81 ilin katılmadığını, katılan il sayısının 32 olduğunu öğrenmiş oldum. (Bu bilgiye federasyon sitesinde yayınlanan listeleri inceleyince ulaştım.) Katılan illeri yazımın altında bilgilerinize sunacağım.  Keşke federasyon başkanının söylediği gibi 81 ilin katılımıyla bu anlamlı organizasyon gerçekleştirilmiş olsaydı. Bu yıl olmadı ama gelecek yıl bunun gerçekleşebileceğine dair umudum var. Umudum var çünkü gelecek yıl Türkiye Atletizm Federasyonumuzun kuruluşunun yüzüncü yıldönümü. Bu anlamlı organizasyonun amacına uygun olarak organize edilmesi yüzüncü yıla yakışacaktır.     

Her alanda olduğu gibi doğru ve dürüst çalışmaların yapılması camiamızda da saygınlığımızı artacağı kesindir. Bu cümleden hareketle Ata’yı anma yarışmalarına 2019 yılında 48 ilden 825 sporcu, 2020 yılında 29 ilden 203 sporcu ve 2021 yılında da 32 ilden 718 sporcunun katılmış olduğu doğru bilgisini sizlerle paylaşmamı kendime görev saydım.

Sonuç olarak, 10 Kasım Ata’yı Anma yarışmasına ev sahipliği yapan ve bunu da tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yılda başarılı bir organizasyonla sonuçlandıran Ankara Gençlik ve Spor il Müdürü Sayın Mustafa Çelik ve ekibini iltifat marifete tabidir sözü doğrultusunda kutluyorum.

10 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilen “ATA’YI ANMA” yarışmalarına katılan iller:

 • Afyonkarahisar                                               17 –  Isparta
 • Ağrı                                                                   18 –  İstanbul
 • Ankara                                                              19 –  İzmir
 • Ardahan                                                           20 – Karaman
 • Aydın                                                                21 – Kars
 • Balıkesir                                                           22 – Kayseri
 • Bingöl                                                               23 – Kırıkkale
 • Bitlis                                                                 24 – Kırşehir
 • Diyarbakır                                                       25 – Kocaeli
 • Elazığ                                                                26 – Kütahya
 • Erzincan                                                           27 – Malatya
 • Erzurum                                                           28 – Muğla
 • Eskişehir                                                          29 – Nevşehir
 • Gaziantep                                                        30 – Sakarya
 • Gümüşhane                                                    31 – Sivas                             
 • Hakkâri                                                            32 – Tunceli
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.