Türk Spor Ajansı

YANLIŞTAN DÖNMEK ERDEMDİR

A+
A-
08.12.2021
267
ABONE OL

Değerli okurlarım 6.12.2021 tarihinde Türk Spor Ajansı’nda “DALKILIÇ’I YOK SAYDILAR” başlıklı yazımda Atletizm Federasyonu başkan ve yönetimine bunda “Sehven mi? Yoksa Kasıt mı Var?” diye sormuştum. Yazımdan sonra yaptıkları hatayı fark eden federasyon yetkilileri, bir gün sonra listede yer almayan Sayın Muharrem Dalkılıç’ı listeye dahil edilerek yanlıştan dönülmüştür.  

Federasyon yönetim kurulunun yanlıştan dönmesi erdemli bir davranış oldu. Bu erdemli davranış sonucunda efsane şampiyon ve federasyon başkanlarımızdan Sayın Muharrem Dalkılıç’a itibarı da geri verilmiş oldu. Bu durum şahsımı ve camiamı ziyadesiyle mutlu kıldı. Bu nedenle federasyon başkanı ile yönetimini erdemli davranışlarından dolayı kutluyorum.

Ancak asıl bu davranışı erdemli kılacak olan şey; yapılan hatadan dolayı bir açıklama yapılarak, Sayın Muharrem Dalkılıç’tan özür dilenmesi olacaktı. Umarım bu da en kısa zamanda yapılır. Çünkü değerlerine sahip çıkmak vefa borcudur. Vefa da herkese lazım olabilecek bir şeydir.

Federasyon yönetim kurulunun bu iyi niyet göstergesinden hareketle mensubu olmaktan gurur duyduğum atletizmde başarılı sonuçların alınabilmesi ve haklı saygınlığımızın artırılabilmesi için bazı önerilerimi aşağıya çıkartarak bilgilerine sunuyorum.   

  • Onur Kurulu listesinde yer alan aktif iki sporcunun hangi kritere göre alındığının açıklanması gerekiyor, aksi takdirde diğer sporcularımız bu durumdan olumsuz etkilenmiş olacaktır.
  • Kurullarda görev verilmesi düşünülen kişilere yapacağı görevler bildirilmeli ve rızalarının alınması, ileride yaşanacak olumsuzlukları engellemiş olacaktır.
  • Sitede yayınlana kurullarda yer alan isimlerin listedeki sıralanmasının “çayda dem askerde kıdem” deyimi doğrultusunda yapılması etik olacaktır.
  • Camiamızda yüzlerce değerin bulunduğu gerçeği doğrultusunda liyakatli ve saygınlığı yüksek olan kişilerin kurullarda görevlendirilmesi camiamızın saygınlığını arttıracaktır.
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.