Türk Spor Ajansı

HOŞGELDİN 2022

A+
A-
01.01.2022
214
ABONE OL

Her yeni yıla girerken sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu bir yıl olabilmesi yönündeki umutlarımızı dorukta yaşamak, alışkanlıklarımız arasında yer almaktadır. Ancak 10 yılı aşkın bir süredir bu umut ve beklentilerimizin gerçekleşmemesinin yanı sıra son iki yıldır yaşanan Covid-19 pandemisi, deprem, çığ ve sel gibi doğal afetlerden dolayı maalesef ciddi anlamda can ve mal kayıplarını maalesef yaşadık. Bu nedenle 2021 yılı da ülkemiz ve milletimiz için kötü bir yıl oldu.

Yeni yılın “Umut fakirin ekmek kapısıdır” sözü doğrultusunda tüm dilek ve temennilerimizin gerçekleşebileceği bir yıl olmasını umut ederek, “HOŞ GELDİN 2022” diyorum. Yeni yılın yüce Türk milletine sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum. 

100. YILIN KUTLU OLSUN

Dünyadaki en önemli spor organizasyonunun olimpiyat oyunları olduğu spor kamuoyunca bilinmektedir. Olimpiyat oyunlarının açılış ve kapanışlarının atletizm sahasında yapılıyor ve en fazla madalyanın bu branşta dağıtılıyor olması atletizmi sporların temeli, olimpiyat oyunlarının da can damarı konumuna getirmiştir. Bu nedenle kendimi 1976-1989 yılları arasında Türk Atletizminde aktif spor yapmış biri olmaktan dolayı şanslı bulduğumu belirtmek istiyorum.

1922 yılında federe olan Türkiye Atletizm Federasyonu, 2022 yılında 100. Yılını yaşayacak. Millet olarak her yeni yılda bir etkinlik yapma alışkanlığımızdan dolayı, Türkiye Atletizm Federasyonunun 100. Yılı için de bir etkinlik yapılması gerekiyor. Umarım yapılır.   

31 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilen federasyon başkanlığı seçiminde adaylığımı İstanbul Spor Yazarları Derneği Genel Merkezinde yapılan basın toplantısında açıklamıştım. Açıkladığım projeler arasında federasyonumuzun 100. Yılı için de görkemli bir kutlamanın yapılacağı da yer almıştı. Ancak seçim sonrası göreve gelen yönetim kurulu, bugüne kadar 100. Yıl ile ilgili bir açıklama yapılmamış olmasını manidar bulduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü 100 yıllık şanlı mazisi olan Türkiye Atletizm Federasyonu bunu hak etmektedir.    

27 Aralık Büyük Atatürk Koşusundan sonra bir medya kuruluşunda söyleşi yapan federasyon başkanının, Büyük Atatürk Koşusu’nun önemli olduğunu belirtmesi, gelecek yıl da 1936 yılından 2011 yılına kadar yapılan parkurda yapılacağını söylemesi, 8 yıl sonra da olsa önemli buluyorum. Ama bu söyleşide Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 100. Yılı ile ilgili bir açıklama yapmamış olmasını da ilginç bulduğumu belirtmek istiyorum.   

Yeni yılımızı ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 100. Yılını canı gönülden kutluyorum.  Yeni yılımız ile Federasyonumuzun 100. Yılının ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını diliyorum.

“Geçmişine değer vermeyenler, geleceklerine yön veremezler” sloganı doğrultusunda Türk Atletizminin 100 yıllık şanlı mazisine sporcu, antrenör, federasyon başkanı, yönetici, hakem ve sponsor olarak katkı veren tüm değerlere teşekkürü bir borç biliyorum. Ebediyete intikal eden değerlerimizi saygı ve minnetle anıyor, hayatta olanlara da sağlık ve esenlik diliyorum. 

Saygılarımla,    

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.