Türk Spor Ajansı

2022 KIŞ OLİMPİYATLARI D-SMART’TA

2022 KIŞ OLİMPİYATLARI D-SMART’TA
A+
A-
28.01.2022
167
ABONE OL

PEKİN (TSA)-Çin Halk Cumhuriyeti’nin Pekin kentinde düzenlenecek Kış Olimpiyat Oyunları  D Smart’ta yayınlanacak. 4 spor dalında 8 sporcumuzun mücadele edeceği Kış Olimpiyat Oyunları 4-20 Şubat tarihleri arasında D Smart’ın 75. kanalında yayın yapan Eurosport ile 76. kanalında yayın yapan Eurosport 2 kanallarında ekrana gelecek.

31 Temmuz 2015’te 2022 Kış Olimpiyat Oyunları ev sahipliğini kazanan Pekin, Hem Yaz Olimpiyat Oyunları’na hem de Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan ilk şehir olacak.

Beijing 2022, Pekin 2008 Olimpiyat Oyunlarının mirasları üzerine inşa edilecek ve Çin’deki milyonlarca insanı kış sporlarını kucaklamaya teşvik edecek.

Yedi Olimpik kış sporundaki 109 etkinlik, üç yarışma bölgesi olan Pekin, Yanqing ve Zhangjiakou şehirlerinde yapılacak. Toplamda 25 yarışma tesisinde yarışmalar düzenlenecek.

Bir Önceki Kış Olimpiyat Oyunları PyeongChang 2018’de Türk Sporcular

PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda 4 spor dalında 8 sporcumuz mücadele ederken, Kayakla Atlama sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu’nun bu dalda ülkemizi ilk kez Olimpiyatlarda temsil etmesi ve Buz Dansı sporcularımız Alper Uçar ve Alisa Agafonova’nın Olimpiyat tarihimizde ilk kez Serbest Programa kalması Oyunlar süresince öne çıkan başarılarımız oldu. Oyunlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden diğer sporcularımız ise Alp Disiplininde Özlem Çarıkçıoğlu ve Serdar Deniz, Kayaklı Koşuda Ayşenur Duman, Ömer Ayçiçek ve Hamza Dursun oldular.

Beijing 2022 Olimpiyat Oyunları’nda Ülkemizi Temsil Edecek Sporcularımız

Spor DalıAdı – SoyadıDisipliniKota SayısıKota Türü
Alp DisipliniÖzlem ÇarıkcıoğluBüyük Slalom – Slalom1Ülke
Alp DisipliniBerkin UstaBüyük Slalom – Slalom1Ülke
Kısa Mesafe Sürat PateniFurkan Akar1000m1Sporcu
Kayakla AtlamaFatih Arda İpcioğluNormal Tepe – Büyük Tepe1Sporcu
Kayaklı Koşu
Kayaklı Koşu
Kayaklı Koşu
Ayşenur Duman
Özlem Ceren Dursun
Yusuf Emre Fırat
Bireysel – Sprint
Bireysel – Sprint
Bireysel – Sprint
3Ülke
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.