Türk Spor Ajansı

LİDERDEN TRANSFER ŞOV!

LİDERDEN TRANSFER ŞOV!
A+
A-
28.01.2022
163
ABONE OL

Trabzonspor, yeni transferleri için toplu imza töreni düzenledi. 6 isim törende imza atarken, duygularını dile getirdi.

TRABZON (TSA)-Spor Toto Süper Lig’in lideri Trabzonspor, ara transferde kadrosuna kattığı 6 is için toplu imza töreni düzenledi. Bordo-Mavili kulübün Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla Medical Park Stadyumu’nda düzenlenen törende, yeni transferler Yusuf Erdoğan, Tymoteusz Puchacz, Enis Destan, Batuhan Kör, Kerem Şen ve Taha Altıkardeş sözleşme imzaladı. Başta Başkan Ağaoğlu olmak üzere törene katılan futbolcular, duygularını dile getirdi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR KULÜBÜN PARÇASI OLDUNUZ

Törende konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi: “Bugün kadromuza takviye ve aynı zamanda 2022-2023 kadro planlaması doğrultusunda transfer etmiş olduğumuz altı oyuncumuzun imza töreninde birlikteyiz. Hepinize ‘Hoş geldiniz’ diyorum. Sizler için, camiamız için, aileleriniz ve Türk futbolu için hayırlı olsun. Öncelikle bu transferlerin gerçekleşmesi için bizlere her türlü kolaylığı sağlayan, her türlü hassasiyeti gösteren Kasımpaşa Kulübü’ne, Altınordu Kulübü’ne, Bursaspor Kulübü’ne ve Union Berlin’e teşekkür etmek istiyorum. Bugünden itibaren çok önemli bir kulübün parçası oldunuz. Yusuf ve Puchacz yeteri kadar tecrübe sahibi ama siz gençleri yetenekleriniz bu noktaya getirdi. Yeteneklerinizle bu kulübün oyuncusu oldunuz ama bundan sonra çalışmalarınız sizin kariyerinizi ve geleceğinizi belirleyecek. Ne kadar yetenekli ve kabiliyetli olursanız olun çok çalışmadığınız sürece yetenek ve kabiliyet sizi bir noktaya kadar taşır ama daha ötesine gitmeniz mümkün olmayabilir. Her zaman çok çalışmalı ve üzerine koya koya gitmelisiniz. Takımımız da bu doğrultuda size yardımcı olacak, sizlere önder olacak, sizlere destek olacak, çok tecrübeli yerli ve yabancı abileriniz var. Kariyeriniz boyuncu asla, ‘Ben oldum’ demeyin. Bu kelimeyi asla telaffuz etmeyin. Ne kadar iyi olursanız olun, ‘Daha çok çalışacağım, çok daha iyi olacağım’ deyin. Felsefenizin bu olması lazım.

SPORCU AHLAKI HER ŞEYİN ÖNÜNDEDİR

Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi sporcunun zeki, çevik ve hepsinden önemlisi ahlaklısı olun. Sporcu ahlakı her şeyin önündedir. Çok iyi oyuncu olabilirsiniz, dünya yıldızı olabilirsiniz, uzay yıldızı da olabilirsiniz ama iyi bir ahlaka sahip olmadığınız takdirde bunlar çok fazla anlam ifade etmez. Spor etiği ve ahlakına en fazla önemi ve değeri veren bir kulüptesiniz. Saha içi ve dışı davranışlarınız, özel hayatınız ve yaşantınız sizi takip edecek oyunculara ve ülkedeki tüm sporculara da örnek olmak zorundadır. Trabzonspor ilginç bir camiadır. Trabzonspor’u diğer kulüplerden ayıran birtakım temel özellikler vardır. Bunlardan en önemlisi Trabzonspor taraftarı ve camiası Trabzonspor’un oyuncularını kendi öz evlatlarından ayırt etmez. Kendi çocuklarımıza, yeğenlerimize ve torunlarımıza gösterdiğimiz sevgi ve hassasiyet neyse Trabzonspor’un futbolcusuna da aynı sevgiyi göstererek bağrımıza basarız. Bu camiaya hizmet ederken göstermiş olduğunuz hassasiyet ve dikkat bunların bütünleşmesine ve kaynaşmasına sebep olacaktır. O doğrultuda benim başkan olarak bundan en ufak bir endişem yok. Bu sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğinizden hiçbir endişem yok. Hepinize, takımımıza ve camiamıza hayırlı olsun.”

YUSUF ERDOĞAN: “GERİ DÖNECEĞİMİ BİLİYORDUM”

Takımına yeniden katıldığı için heyecanlı olduğunu belirten Yusuf Erdoğan, “Gerçekten şu an içimde 1461 Trabzon’dan tekrar Trabzonspor’a çıkmış bir Yusuf heyecanı var. Çok mutluyum. Bana bu gururu yaşattığınız için size ve hocamıza çok teşekkür ederim. Bursaspor’dan gelen arkadaşlarla geçmişimiz var. Kendileri bir şampiyondan diğer şampiyona geldiler. Anadolu’da devrim yapmış iki takım. Buraya geldikleri için de çok mutluyum. Yaklaşık 4,5 yıl önce buradan ayrılmıştım. O zaman eşim ve oğlum yoktu. Emrah abi vardı ve beraber ağlayarak ayrılmıştım. Dört yıl sonra birçok tecrübe edinmiş, büyük camialarda oynamış bir oyuncu olarak hedefim her zaman geri dönmekti. Onu da çok şükür başardım. Büyük camialardan ayrıldıktan sonra geri dönmek çok zordur. Trabzonspor, her zaman üst seviyede futbolcuların oynayacağı bir takımdır. Bunun bilincinde çok çalıştım hiç pes etmedim, tekrar geri döneceğimi her zaman biliyordum” dedi.

TYMOTEUSZ PUCHACZ: “BU YIL HEPİMİZ İÇİN ÖZEL BİR YIL OLACAK”

Tymoteusz Puchacz ise sıcak karşılama için teşekkür ederek, şunları söyledi: “Burada çok az bir süre bulundum ama geldiğim andan itibaren başkanımız, yöneticilerimiz, hocalarımız, kulübün bütün çalışanları ve oyuncaları bana çok iyi davrandı. Bana olan güvenlerini gösterdiler. Herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Bu yıl hepimiz için özel bir yıl olacak. Biz de bunun farkındayız. Oyuncular olarak elimizden gelenin en iyisini saha içinde yaparak bu özel yılı şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Bize her yer Trabzon.”

KEREM ŞEN: “BU TAKIMIN PARÇASI OLMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”

Kadroya katılan genç oyunculardan Kerem Şen ise, “Çok heyecanlı ve aynı zamanda çok mutluyum. Buraya gelmemizde büyük emeği olan Bursaspor Kulübü’ne çok teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimizin başlangıcında bize güvenip yatırım yapan size de teşekkür etmek istiyorum. İnşallah sezon sonunda şampiyonluk gelir. Ben de bu takımın parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum” yorumunu yaptı.

TAHA ALTIKARDEŞ: “ARMANIN AĞIRLIĞINI VE BÜYÜKLÜĞÜNÜ BİLİYORUM”

Taha Altıkardeş de bordo mavili kulübe transfer olduğu için gururlu ve aynı zamanda çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Trabzonspor’un armasının ağırlığını ve büyüklüğünü biliyorum. Artık Trabzonspor için savaşma vakti. Bursaspor Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum. Buralara gelmemizde emeği çok büyük. İki taraf için de hayırlısı olur” dedi.

ENİS DESTAN: “ŞAMPİYONLUKTA PAY SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM”

Altınordu Kulübü’nden transfer olan Enis Destan ise, “Öncelikle Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Özkan’a, Hüseyin Eroğlu hocama ve teknik ekibine çok teşekkür ediyorum. Buraya gelirken bana çok yardımcı ve destek oldular. Öncelikle sizlere, Abdullah Avcı hocam ve ekibine, buraya geldiğim andan itibaren kendi oğulları, kuzenleri gibi beni gören şanlı taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu sene şampiyonlukta emeği olan birisi olmak istiyorum. İnşallah sezon sonu şanlı taraftarlarımızla birlikte şampiyonluğu kutlayacağız. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BATUHAN KÖR: “MEMLEKETİMİN TAKIMINDA OLMAKTAN DOLAYI ÇOK GURURLUYUM”

Son olarak söz alan Batuhan Kör ise şunları söyledi: “Öncelikle bu günlere gelmemizde vesile olan Bursaspor Kulübü’ne çok teşekkür ediyorum, bize çok emek verdiler, değer gösterdiler. Sizlere ve Abdullah Avcı hocama teşekkür ediyorum. Memleketimin takımında olmaktan dolayı çok gururluyum. Bu şanlı forma altında elimden gelenin en iyisini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Transfer sürecinde emeği olan herkese ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

İmza töreninin ardından Yusuf Erdoğan ve Tymoteusz Puchacz 1461’er adet, Enis Destan, Batuhan Kör, Kerem Şen ve Taha Altıkardeş ise 61’er adet yeni sezon formalarımızdan satın aldı.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.