Türk Spor Ajansı

SÜPER LİG’DE ŞAMPİYON OLAN TRABZONSPOR’UN BUNDAN SONRAKİ YOLU NE OLMALI?

A+
A-
13.03.2022
181
ABONE OL

Eskiler geleceği tahmin edip söyleyenlere müneccim derlerdi. Şimdi, bu sezon Türkiye Süper Ligi’nin şampiyonunu müneccimlere sormaya gerek yok. Bir mucize olmazsa; Trabzonspor futbol takımı, Spor Toto Süper Lig’de 2021-22 sezonunun şampiyonudur. Başta yıllar önce U17 Milli Takımı, oyunuyla, centilmenliği ile dünyaya alkışlatan, ligde başarısını kanıtlamış, ülkemizin efendiliği ile de takdir toplayan teknik direktörü Abdullah Avcı’nın yönetiminde şampiyonluk kupasının sahibi oldu ve tebriki hak etti.

Şimdi, “Bundan sonra; Trabzonspor kulübünün yolu ne olmalıdır?” sorusuna şu noktalarla cevap vermemiz, kulüp, ülke sporu ve kent için dikkatlerinin çekilmesi yerinde olur diye düşündüm.

* Trabzonspor kulübü adından da anlaşılacağı gibi bir spor kulübüdür. Kulübü yönetenler bundan böyle futbolun dışındaki dallarda da şampiyonluğa oynayan ekipler kurmayı hedef seçmelidirler.

* Trabzonspor’un yönetimi ve taraftarları çoook gerilerde kalmış, onaylanmış teneke kupa gibi ülke futboluna yakışmayan konuları silip atmalı, futbolda da ilk kural Fair Play olduğu için dostluk meşalelerini yakmalıdırlar.

* Yöneticiler Şampiyon futbol takımıyla iftihar ederken; geriye bakmalı Karadeniz’in yıldız çocuklarıyla şampiyon olduğu günleri unutmamalı ve süper ligde kendi toprağından yetişen yıldız çocukların yerine yabancı oyuncu oynatmakta rakipleri ile yarışmasını gözden geçirmelidirler.

*Artık Türkiye sporda eski Türkiye değil, imkanları ile, spor tesisleriyle, mali gücü ve destekleri ile Trabzonspor da eski Trabzon değildir. Hele formasında yeni şampiyonluk yıldızı varsa.

* Her yeni sezonda şampiyonluğu hedef seçenler, tüm rakiplerinin de hedef olarak şampiyonluğu seçeceklerini görmelidirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.