Türk Spor Ajansı

VOLEYBOLDA BEYAZ KART UYGULAMASI HAYATA GEÇTİ

VOLEYBOLDA BEYAZ KART UYGULAMASI HAYATA GEÇTİ
A+
A-
19.05.2022
98
ABONE OL

MERSİN (TSA)-Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Temiz Oyun, İyi Davranış; Beyaz Kart Projesi’ni Türk voleybolunda ilk kez Mersin Yenişehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlediği Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nda hayata geçirdi. Proje kapsamında Fair-Play çerçevesinde sportmen davranışlar gösteren sporculara beyaz kart verilecek ve turnuva sonunda en çok beyaz kart alan sporcular ödüllendirilecek.

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Genel Sekreteri Meral Taşpınar tarafından şampiyona öncesinde hakemlere Beyaz Kart Projesi hakkında eğitim verildi.

Mersin Yenişehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) iş birliğiyle bu yıl Yenişehir’de yapılan Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası heyecanı devam ediyor. Bugün başlayan Küçük Kızlar ve Midi Erkekler kategorilerinde ise ilk kez Beyaz Kart Projesi hayata geçti. Uygulama kapsamında maç esnasında sportmen davranışlar sergileyen sporculara Beyaz Kart verilecek.

İŞTE İLK BEYAZ KART GÖREN OYUNCULAR!

Mersin Yenişehir’deki turnuvada ilk kez uygulanan Beyaz Kart’ı ilk gören oyuncular ise Hakkari Sportif Faaliyetler Spor Kulübü’nden Mehmet İrez ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nden Ege Arslan ve İLBANK’tan Ecrin Şenalp oldular.

Kaynak:Voleybol Aktüel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.