Türk Spor Ajansı

MUTLU OLDUK VE GURUR DUYDUK

A+
A-
21.06.2022
591
ABONE OL

Türk Spor Ajansı’nda 16.06.2022 tarihinde yayınlanan “Ruhun Şad Mekânın da Cennet Olsun Sayın Bakanım” başlıklı yazımdan sonra birçok kutlamayı telefon ve mesajla aldığım. Bundan dolayı da mutlu oldum ve gurur duydum. Beni en çok mutlu eden ve duygulandıran durum ise Merhum Yücel Seçkiner Bakanımın saygıdeğer eşi Günay Seçkiner Hanımefendinin, kızı Sevinç Hanım aracılığıyla benimle telefonda konuşması ve evine kahve içmeye davet etmesiydi.

Aldığım davete 20 Haziran 2022 Pazartesi günü, saat 17.00 de sevgili eşim Gülten Ayaz ile birlikte gittik. Gittiğimizde Günay Seçkiner Hanımefendinin dışında kızı Sevinç Hanım, Damadı Murat Bey ve torunu Ege Dinç de vardı. Sohbetimiz doğal olarak Bakanım Merhum Yücel Seçkiner ile ilgiliydi.

Türkiye Gazeteciler Deneği Başkanlığında ilki 24 Haziran 2020 tarihinde pandemi koşullarına rağmen organize edilen anma töreninden sonra Türk Spor Ajans’ında yazdığım yazıdan oldukça memnun oldukları bir kez daha belirterek teşekkür edildi. Günay Hanımefendi de “Ne mutlu ona ki senin gibi vefalı dostlar edinmiş” demesi beni ayrıca duygulandırdı. Yapılan sohbetlerde Günay Hanımefendinin atletizm dışında diğer spor branşları ile ilgili anlatımları beni hayrete düşürerek, Sayın Bakanımın hafızası yorumuma neden oldu.

Ziyaretimizin önemini Sayın Günay Seçkiner Hanımefendinin yanında Kızı, damadı ve torununun bulunması, hoş sohbetlerin edilmesi, harika bir misafirperverliğin gösterilmesi, eşim ile beni ziyadesiyle mutlu kıldı. Görüşmelerimizin son bölümünde Merhum Yücel Seçkiner Bakanımın vefatının üçüncü yıldönümüne de 24 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.00 de mezarı başında aile bireyleri ve sevenlerinin katılımlarıyla anılması kararlaştırıldı.   

YORUMLAR

  1. Vefa bir fair play hareketidir.
    Bu da sende fazlasıyla var şampiyon.. Boynuna taktığın madalyalar, aldığın ödüller hepsi helal olsun.. Ama bu yaptığın hareket hepsine bedel..
    Kutlarım..