Türk Spor Ajansı

VEFANIN GEREĞİ YAPILDI

A+
A-
24.06.2022
609
ABONE OL

Bundan önceki iki yazımda da bahsettiğim Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız merhum Yücel Seçkiner’i sözde değil özde seven bir grup dostları tarafından kabri başında andık.

Törene Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Sayın Savaş Kıratlı, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Güray Soysal, Denetim Kurul Başkanı Sayın Doğan Bulgun, efsane atletlerden Sayın Muharrem Dalkılıç, Sayın Veli Ballı, Önemli spor yazarlarımızdan Sayın Nezir Önal, Ankara Gençlik ve Spor Eski il Müdürü Sayın Enver Oral, Milli Boksörlerimizden Sayın Kemal Tatar, Milli atlet ve antrtenörlerimizden Sayın Artun Talay ve Metin Değirmenci, Futbol eski Hakemlerden Sayın Halil Kalender, kızı Sayın Seviç Seçkiner Dinç, torunu Sayın Ege Dinç,  kardeşi Sayın Oral Seçkiner ve sevgili eşim Gülten Ayaz katıldı. 

Okunan duadan sonra Sayın Seviç Hanımefendinin talebi doğrultusunda gönün anlamını belirten konuşmayı yaptım. Sayın Bakanıma hitaben, aramızdan ayrılışının üçüncü yıldönümünde seni sözde değil özde seven bir grup dostun ile yanında olduğumuzu söyleyerek ruhunun şad mekanının da cennet olmasını diledim. Daha  sonra duygu ve düşüncelerini aktarması için önce Sayın Nazmi Bilgin Ağabeyimi konuşmasını yapması için davet ettim. Sayın Bilgin de insanlara dokunmanın ne denli önemli olduğunu, bunu en iyi yapanlardan birinin de Yücel Seçkiner olduğunu belirti. Ayrıca “Ne mutlu ki bu özelliğini sevgili Necdet Ayaz’a bırakmış, onun da bu görevini en iyi şekilde yapıyor olması son derece önemli bir durumdur” diyerek bana teşekkür etti.

Sayın Muharrem Dalkılıç Ağabeyim de “İkimizin de Gaziantepli olması, tesadüfen de olsa Türk sporunun gelişmesine önemli katkılar yapmış olmamızdan dolayı mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu” belirtti. Sayın Seviç Seçkiner Dinç Hanımefendi de “çok mutlu olduğunu ve duygulandığını, annesinin sağlık sorunları nedeniyle gelemediğini ancak selam ve teşekkürlerini ilettiğini” belirtti.  Ayrıca “Sizler gibi dostlar edinmiş olmasından dolayı da babamla bir kez daha gurur duyuyorum” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

Bu gelişmeler ışığında “Vefa”nın tıpkı adalet gibi herkese lazım olacağının unutulmamasını hatırlatıyor, törene katılanlara teşekkür ediyor, saygıdeğer Bakanımın ruhunun şad, mekanının da cennet olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

YORUMLAR

  1. Veli ballı dedi ki:

    Çok güzel oldu
    Keşke tüm sporculara bunları yapabilsek
    Işıklar içinde uyusun mekanı cennet olsun