Türk Spor Ajansı

TMOK’TAN TENİS EĞİTİMİNE DESTEK

<strong>TMOK’TAN TENİS EĞİTİMİNE DESTEK</strong>
A+
A-
01.10.2022
72
ABONE OL

TMOK Desteği ITF ve TTF İş Birliği ile Tenis 2. Kademe Antrenör Kursu Eğitici Eğitimi Düzenlendi

ANKARA (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) antrenörlerimizin teknik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları çerçevesinde, TMOK desteği ve Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) iş birliği ile 21 – 29 Eylül 2022 tarihleri arasında Ankara’da Tenis Antrenörlerimiz için 2. Kademe Antrenör Kursu Eğitici Eğitimi düzenlendi.

Seminer düzenlenmeden önce, günümüz antrenörlük seviyesinin tüm gereksinimlerini karşılayacak en etkili antrenör eğitimi sistemini elde etmek amacıyla TTF yetkilileri ve ITF Avrupa Gelişim Eğitmeni Hrvoje Zmajic bir araya geldi ve Türkiye’de tenis sporunun geliştirilmesi için gereken noktalar tespit edilerek eğitim programı hazırlandı. Eğitim alan 22 eğitmen kursiyer ve katılımcı kursiyer ileri antrenman modellemeleri, teknik ve taktik antrenman planlaması gibi teorik ve pratik derslerle kendilerini geliştirme, ardından yapılan değerlendirme toplantıları ile öğrendiklerini pekiştirme ve kendi performansları hakkında geri bildirim alma şansı buldular.

DAHA BAŞARILI SPORCULAR İÇİN

Katılımcı eğitmen kursiyerlerden Özge Aktepe, “Bu eğitimler sayesinde biz de daha sonra aynı eğitim standartlarına sahip antrenörler yetiştirebileceğiz. Böylece onlar da daha başarılı sporcular yetiştirebilecekler.” dedi

Eğitimleri veren ITF Avrupa Gelişim Eğitmeni Hrvoje Zmajic “TMOK, ITF, ve TTF ile eğitim sistemini en üst seviyeye çıkarmak için bu eğitimleri düzenliyoruz, modern eğitim metodlarını sisteme dahil etmeye çalışıyoruz ve böylece iyi eğitim alan antrenörlerin uluslararası seviyede sporcular yetiştirebileceklerini düşünüyoruz” dedi.
TTF Antrenör Eğitim Koordinatörü Birol Vural ise, “Bu proje neticesinde antrenör içeriğimizin, günümüz modern ihtiyaçlarını karşılayabilir seviyeye gelmesini ve iyi sporcular yetiştirebilecek antrenörlere sahip olmak istediklerini umduğunu” aktararak “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne büyük desteği için teşekkür ediyoruz” dedi.

TMOK, Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları çerçevesinde düzenlenen 2. Kademe Antrenör Kursu Eğitici Eğitimi ve ilerleyen tarihte düzenlenecek 3. ve 4. kademe eğitimler için 30.000 ABD Doları finansal destek sağlıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.