Türk Spor Ajansı

EFPM KONGRESİ VE FAİR PLAY ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

EFPM KONGRESİ VE FAİR PLAY ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
A+
A-
07.11.2022
99
ABONE OL

ROMA (TSA)-Avrupa Fair Play Birliği EFPM’nin yıllık kongresi ve Fair Play Ödül töreni, İtalya’nın Başkenti Roma’da yapıldı. Türkiye’yi, EFPM’nin kurucularından ve Onursal Üyesi, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, EFPM Yönetim Kurulu üyesi ve TMOK Fair Play Komisyonu 2. Başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk, EFPM Denetleme Kurulu Üyesi ve TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz’ın temsil ettiği kongre 3 gün sürdü. 

2022 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Gala ile başlayan kongrenin ilk gününde, İtalya Olimpiyat Komitesi CONİ’nin merkezinde düzenlenen törende EFPM tarafından organize edilen 2022 Avrupa Fair Play ödülleri takdim edildi. 1982 yılında Türkiye’nin uluslararası alanda ilk Fair Play Ödülünü alan İsmet Karababa, EFPM “Adil Oyun Ruhu” ödülüne, Prof. Dr. İbrahim Yıldıran ise Fair Play Tanıtım Diploması ödülüne layık görülmüştü.

Törende Türkiye’nin ödülleri TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar’a takdim edilirken, EFPM Kongre Üyeleri tarafından alkışlandı.

Prof. Dr. Yıldıran ve İsmet Karababa’nın ödülleri kendilerine Olimpiyatevi’nde takdim edilecek.

BARIŞ İÇİN FAİR PLAY SEREMONİSİ

EFPM Kongresinin ikinci günü Barış için Fair Play seremonisi ile başladı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Ukrayna halkının yaşam mücadelesine ilişkin konuşmaların ve sunuların ardından öğleden sonraki bölümde ise sporda cinsiyet eşitliği tartışıldı. Son bölümde ise 4 ayrı gruba ayrılarak kongre deklarasyonunu oluşturdular.

EFPM Kongresi hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

EYOF MEŞALESİ YAKILDI

EFPM Kongresinin sona ermesinin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri, 21-28 Ocak tarihleri ​​arasında Friuli Venezia Giulia’da düzenlenecek 16. Kış Sporları Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali’nin meşalesini yakmak için Roma’daki Ara Pacis’te resmi törene katıldılar. Türkiye’yi temsilen TMOK Fair Play Komisyonu 2. Başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk’un yer aldığı törende Avrupa Olimpiyat Komitesi Başkanı Spyros Capralos, meşaleyi yakarak bu festivalde yarışacak sporculara başarılar diledi.

Arıpınar Başkanlığındaki Türk heyeti birlikte kongre salonunda
Prof. Dr. Bilge Donuk, ödül takdiminde…
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.