Türk Spor Ajansı

 FOTOMAÇ’TAN BÜYÜKEKŞİ’YE ÖDÜL

 FOTOMAÇ’TAN BÜYÜKEKŞİ’YE ÖDÜL
A+
A-
09.11.2022
40
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Turkuvaz Medya Merkezi’nde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp başkanları, teknik direktörler ve futbolcuların katılımıyla düzenlenen Sabah Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu & Fotomaç Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’ne katıldı. 

Birçok özel oturumun gerçekleştiği UFEF’in açılış töreninde bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, federasyon olarak sezon başında Süper Kupa ve Ziraat Türkiye Kupası’nın 2022-2023 yılı yayın hakları için sözleşme imzaladıkları Turkuvaz Medya Grubu’na ve Sabah Gazetesi’ne, futbolun paydaşlarının futbol ekonomisi konusunda fikir alış verişinde bulunduğu, ortak çözüm ve yol haritası belirlenmesinde büyük katkısı olan Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’nu düzenledikleri için teşekkür etti.

Özel ödül Mehmet Büyükekşi’nin oldu 

Konuşma ve oturumların ardından gerçekleştirilen Fotomaç Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni’nde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fotomaç Özel Ödülü’ne layık görüldü. 

“ROTASIZ BİR GEMİ HİÇBİR LİMANA YANAŞAMAZ”

Büyükekşi ödülünü alırken yaptığı konuşmada, federasyon olarak Türk futbolunun strateji planyanı belirleyecek çalışmayı çok önemsediklerini belirterek, “Türk futbolunda en önemli konu sürdürülebilirlik. Sürdürülebilirliği sağlamak için de mutlaka bu konuda hazır olmanız lazım. Geçen hafta Premier Lig’in Ceo’su ile görüştük, İngiltere Hakem Birliği Genel Menajeri Mike Riley ile görüştük. İngiltere’de naklen yayın geliri 4 milyar pound, Türkiye’de de 100 milyon pound. Yani arada 40 kat fark var. Onun için biz neleri eksik yapıyoruz, neleri doğru yapıyoruz belirlememiz lazım. Bu nedenle bu strateji çalışmasına büyük önem veriyoruz. Biliyorsunuz rotası olmayan gemi hiçbir limana yanaşamaz. Onun için rotamızı belirlememiz lazım. Ama bu günlük olmamalı, kısa orta ve uzun vadeli olmalı. Bu strateji çalışmasında amatörden, süper lig kulüplerimize, hakemlerimizden yöneticilerimize, futbolcularımız, teknik direktörlerimiz, medya, taraftarlar bir araya gelecek ve 6 aylık bir çalışma olacak. Belki 50’ye yakın toplantı ve çalıştay olacak. Ve birlikte yapacağımız bir çalışma olacak. Hedefimiz kulüplerimize naklen yayın dışında da gelir kaynakları yaratabilmek. Bunun için de benim önerim kulüplerimizin tek tek değil de ortak bir pazarlama stratejisi geliştirmesi daha iyi sonuç getirecektir. Federasyon olarak NFT çıkarmak dahil birçok konuda önemli projelerimiz ve çalışmalarımız var. Hedefimiz Süper Lig kulüplerimize naklen yayının dışında Süper Lig kulüplerimize 1 Milyar TL ek kaynak yaratabilmek. Eğer bunu yapabilirsek futbol ekonomisine de önemli katkı sağlamış olacağız. Ama bunu ben tek başıma yapamam. Bütün kulüplerimizin katılımıyla nasıl daha fazla fayda sağlayabiliriz bunu bulmamız lazım.” şeklinde konuştu. 

Dünya Şampiyonu Ampute Milli Takımı’na Futbolda Tarih Yazanlar ödülü

İstanbul’da düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda şampiyon olan Ampute Milli Takımı, Fotomaç-Futbolda Tarih Yazanlar Ödülü’ne layık görüldü. Ampute Milli Takımı’nın ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.