Türk Spor Ajansı

FENERBAHÇE’NİN ATAMIZI ANMA TÖRENİ GELENEKSELLEŞTİ

FENERBAHÇE’NİN ATAMIZI ANMA TÖRENİ GELENEKSELLEŞTİ
A+
A-
10.11.2022
44
ABONE OL

İSTANBUL (TSA)-Fenerbahçe kulübü, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümünde Dolmabahçe Sarayı’nın açıklarında gelenek haline getirdiği anlamlı bir törenle andı. 

Sarı-Lacivertli kulüp tarafından ‘10 Kasım Fenerbahçe Vapuru’yla üçüncü kez organize edilen anma törenine; Başkan Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular ve teknik ekipler, kulüp üyeleri, FBÇGK üyeleri ve çalışanlar katıldı. 
Kadıköy’de bulunan Eminönü/Karaköy Şehir Hatları İskelesi’nden; Türk bayrakları, Fenerbahçe bayrakları ve Atatürk portresiyle donatılmış vapurla Atamızın hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na doğru hareket edildi. 
Yoğun katılımla gerçekleşen anma töreninde, saat 9’u 5 geçe siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı açıklarında Atamıza saygı duruşunda bulunuldu ve ardından beyaz karanfiller suya bırakıldı. Daha sonra ise İstiklal Marşımız hep bir ağızdan söylendi. Ayrıca bugünün anısı için hazırlanan Anı Defterine de duygu ve düşünceler yazıldı.
BAŞKAN ALİ Y. KOÇ: “SADECE 10 KASIM’DA DEĞİL, HER GÜN

Törenin ardından bugünün anlam ve önemine ilişkin duygularını paylaşan Başkan Ali Y. Koç, “10 Kasım özel bir gün. Sadece Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değil, tüm Türkiye Cumhuriyeti olarak kesinlikle yas olarak gördüğümüz bir gün değil, mutlu olmamız, gurur duymamız gereken bir gün. Çünkü dünyanın kaç ülkesinde böyle bir lider var ki vefatından 84 sene sonra ilk günkü gibi anılsın, sevilsin, milyonlar şükranlarını minnetlerini iletsin… 10 Kasım’da oluyor. Dikkat ederseniz son dönemde de artan bir coşkuyla 10 Kasım’ı anıyoruz. 100 yılda, 1000 yılda böyle bir lider gelir. Allah’a çok şükür ki yolu ülkemizle kesişmiş. Atamıza, bu güzel vatanın bizim olmasını sağlayan şehitlerimize, kahraman gazilerimize sadece 10 Kasım’da değil, her gün şükreden, minnetle anan bir spor kulübünün üyesi olmaktan son derece gurur duyuyorum” dedi. 
Yöneticiler, şube sorumluları, sporcular ve üyeler ise Fenerbahçe TV’ye yaptıkları açıklamalarda, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde saygı ve rahmetle andıklarını, törende duygu dolu anlar yaşadıklarını ifade ettiler.
Ayrıca etkinliğin ardından dönüş yolunda vapur içinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar canlı olarak seslendirilirken; katılımcılara, günün anısına Fenerbahçe bayrakları, atkıları ve Türk bayrakları takdim edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.