Türk Spor Ajansı

Bostanlıspor’dan Oryantiringde 2 Türkiye Şampiyonluğu

Bostanlıspor’dan Oryantiringde 2 Türkiye Şampiyonluğu
A+
A-
05.12.2022
97
ABONE OL

İZMİT (TSA)-Türkiye Oryantiring Şampiyonası 16 yaş üstü 1. Kademe Yarışmaları Kocaeli’nde yapıldı ve Bostanlıspor iki Türkiye Şampiyonluğu ile bir Türkiye İkinciliği elde etti.
Yağışlı havada, balçık kaygan çamur içindeki parkur ve zorlu hava şartlarında yapılan yarışmalara 6 sporcu ile katılan ancak ikisinin rahatsızlanması sonucu yarışamadığı şampiyonada Bostanlısporlu Gülşeker Altun K55 kategorisinde iki yarışta da şampiyon oldu. İki kez Türkiye Şampiyonu olarak kürsüye çıkan sporcu toplam puanlamada da ilk sırada yer aldı.
3.5 kilometrelik parkurda koşulan K40 kategorisinde de Gülhatun Arslan 1.42.13’lük dereceyle Türkiye İkinciliğini elde etti.
2. Kez anne olan ve doğum sonrası ilk yarışına katılan Büşra Altun K21 kategorisinde 42 sporcu arasında 10. Olma başarısını gösterdi.
Bostanlıspor’un kardeş kulübü Altunspor başkanı Cengiz Altun da E50 kategorisinde İzmir’e bir başka Türkiye Şampiyonluğu getiren diğer sporcu olarak üç şampiyonluk toplamda da birincilik elde ederek adeta destan yazdı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.