Türk Spor Ajansı

HASAN ARAT’A BÜYÜK ONUR!

HASAN ARAT’A BÜYÜK ONUR!
A+
A-
24.01.2023
61
ABONE OL

VARŞOVA (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği İcra Kurulu Üyesi, Dünya Atletizm Federasyonu İcra Kurulu Üyesi ve BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, aldığı uluslararası ödül ile göğsümüzü kabarttı.  

Arat, Dünya Sporunun önde gelen isimlerinin; Uluslararası ilişkilerin ve uluslararası dostluğun güçlendirilmesine verdikleri katkılardan dolayı ile Golden Mongoose madalyası ile ödüllendirildikleri törende bu ödüle layık görülen isimlerden biri oldu.

Hem Uluslararası alanda hem de Türkiye’de sporun gelişimi için çok büyük emekleri bulunan Hasan Arat, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın da katıldığı ödül töreninde, Polonyalı ünlü tenisçi Iga Swiatek, 4 kez olimpiyat şampiyonluğu yaşamış Robert Korzeniowski, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Başkanı Spyros Capralos, Litvanya Olimpiyat Komitesi Başkanı Daina Gudzineviciute ile Polonya Spor ve Turizm Bakanı Kamil Bortniczuk ile birlikte ödülünü aldı.

ARAT: ONUR DUYUYORUM

Arat, sosyal medya hesapı tiwitter’dan yaptığı paylaşımda ödül hakkındaki duygularını şu sözlerle dile getirdi:  “Polonya Cumhurbaşkanı Sayın Andrzej Duda ve dünya sporunun önemli isimleriyle gerçekleştirilen Golden Mongoose 12. Uluslararası Spor Töreninde “dostluğun güçlendirilmesi, uluslararası ilişkilere katkı” onur madalyasını ülkem adına almaktan dolayı mutluluk duyuyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.