Türk Spor Ajansı

TÜRKİYE BİLARDODA ÜST ÜSTE 3. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU

TÜRKİYE BİLARDODA ÜST ÜSTE 3. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU
A+
A-
13.03.2023
30
ABONE OL

VİERSEN (TSA)- 09-12 Mart 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Viersen kentinde 35.si düzenlenen 3 Bant Bilardo Milli Takımlar Dünya Şampiyonası  sona erdi.
Finalde İsveç milli takımına karşı mücadele eden ve müthiş performanslarıyla rakiplerini mağlup eden Semih SAYGINER ve Tayfun TAŞDEMİR ikilisi takımlarda Dünya Şampiyonu oldu.
Önceki başarılarının da motivasyonuyla turnuvanın başından itibaren milli sporcularımızın vermiş oldukları mücadele ruhu ve şampiyonluğa olan inançları 3. kez üst üste Dünya Şampiyonluğunu getirdi

Türkiye’ye dönüşte havaalanında başarıyı değerlendiren milli sporcularımızdan Semih Saygıner; Kahramamaraş’ta meydana gelen depremlerden dolayı çok üzüldüklerini belirterek, “Biz orada sporcu ruhu taşıdık ve ülkemizi çok iyi temsil ettik. Ama bizi ve ülkemizi çok etkileyen bir deprem yaşandı. Sonucunda insanlar evlerini, ailelerini kaybetti. Sanki bir parçamızı kaybettiğimiz gibi üzüldük. Biz bu insanları mutlu edebildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.  

Şampiyon olduktan sonra depremzede vatandaşların çok mutlu olduklarını öğrendiklerini ifade eden Tayfun Taşdemir ise, “Biraz mutlu olmaları bizi gururlandırdı. Orada bazen insan utanıyor orada gülmekten kupayı kaldırmaktan… Bu Türkiye’nin şampiyonluğu, biz sadece altına imzamızı atmış sporcularız. Zor bir turnuvaydı. Favori gittiğimiz turnuvayı kazanıp gelmek çok keyifliydi” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.