XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
TSA BÜLTEN (01-06-Temmuz-2019)
30.06.2019

TSA BÜLTEN (01-06-Temmuz-2019)

*93. Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik bindiği The Last Romance isimli safkan kazandı. *EFPM Avrupa Fair Play Birliği’nin jürisi, 2018 Fair Play ödüllerini açıkladı. *Uzun süredir devam eden; AIBA - IOC çekişmesi sona erdi. *Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Dünya Optimist Yelken şampiyonasına aday-----TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir-----

 


Gazi Koşusu Ahmet Çelik’in

93. Gazi Koşusu'nu Ahmet Çelik bindiği The Last Romance isimli safkan kazandı. Başarılı Jokey, Gazi Koşusu'nu üst üste 5. kez kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. 

 

İSTANBUL (TSA)- Türk atçılığının derbisi Gazi Koşusu 93. Kez koşuldu. İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndaki yarışı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcıları Mustafa Aksu, Mehmet Hadi Tunç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda sporseverler izledi.

 

93. kez düzenlenen yarışı Ahmet Çelik’in jokeyliğindeki The Last Romance, 2.27.73’lik derecesiyle kazandı. Ahmet Çelik bu başarısıyla üst üste 5. kez kupanın sahibi oldu. Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu The Last Romance, yarışa katılan iki dişi safkandan biriydi.

 

AHMET ÇELİK’İN SON ROMANI

 

93’üncü Gazi Koşusu’nda kupanın sahibi olan Ahmet Çelik, rekorunu geliştirerek, üst üste 5. zaferini kazandı. Çelik, 89. Gazi Koşusu'nu ‘Renk', 90. Gazi Koşusu'nu ‘Graystorm' ve 91. Gazi Koşusu'nu ‘Piano Sonata‘ ve 92. Gazi Koşusu'nu ‘Hep Beraber' adlı safkan ile kazanarak kupayı kaldırmıştı. Dev koşunun ikincisi ise Özcan Yıldırım idaresindeki Kuzey Kafkasyalı olurken, Erhan Yavuz ile Hürat üçüncü oldu.
Gazi Koşusu'nda birincilik ikramiyesi 1 milyon 650 bin TL olurken, ikinciye 660 bin TL ve üçüncüye 330 bin TL olarak toplamda ise 2 milyon 805 bin TL ikramiye dağıtıldı. 
“YÜREĞİ ERKEKLERDEN DAHA BÜYÜK”

Gazi Koşusu'nu The Last Romance atlı safkan ile kazanarak üst üste 5. zaferine ulaşan jokey Ahmet Çelik, yarış sonrası değerlendirmelerde bulundu. Bindiği atın yüreğine dikkat çeken Çelik, “Yüreği erkeklerden daha büyük olan dişi bir safkanla yarışı kazandım. Bu duygu anlatılamaz. 4 sene üst üste kazandım bu sene 5. zaferime ulaştım” dedi. 

93’üncü Gazi Koşunu kazanan The Last Romance adlı safkanın sahibi Melis Kurtel Emin yarış sonu duygularını paylaştı. Ekibine teşekkürlerini ileten Emin, “Çok mutluyuz ve heyecanlıyız. Gerçekten ekibimiz çok iyi hazırlandı” dedi.  

 

 

Türkiye’ye Fair Play Ödülleri yağmaya devam ediyor

EFPM Fair Play

Büyük Ödülü Murat Özbay’ın

VİYANA(TSA)- EFPM Avrupa Fair Play Birliği’nin jürisi, 2018 Fair Play ödüllerini açıkladı. Büyük ödül (EFPM Vox Award) Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi TMOK Fair Play Komisyonu ve TMOK Yüksek Danışma ve Disiplin Kurulu Üyesi Murat Özbay’a verildi. Özbay’a ödülün Fair Play’in tanıtılması   ve yaptığı çalışmalar için sunulduğu açıklandı. EFPM Fair Play Ödül Töreni 12 Eylül Perşembe günü 19.30 da Budapeşte’de City Hall’de yapılacak

 


Murat ÖZBAYIOC Başkanı Thomas Bach nakavtla galip!

AIBA’da problemli 

Rahimov Dönemi

Sona erdi

LOZAN(TSA)- Uzun süredir devam eden; AIBA - IOC çekişmesi sona erdi. IOC Başkanı Thomas Bach ve yönetimi AIBA Başkanlığına ittifakla seçilmiş Özbek asıllı Gafur Rahimov’un yasadışı olaylara karıştığı ve AIBA’yı iflasa sürüklediği gerekçesi ile başkanlıktan çekilmesini istemiş, aksi takdirde Boks sporunun Tokyo 2020 Olimpiyatları için askıya alınacağını açıklamıştı. Uzun süren tartışmalardan sonra Ukrayna delegesi Prodvus’un öncülüğünde Başkan Yardımcısı Bulgar Grueva’nın organize ettiği tüzük tadil kongresinde Rahimov’un bir daha başkan olamayacağı şekilde tüzük tadilatı yapıldı. Oylamada 13 üye lehte bir üye aleyhte oy verirken 8 üye çekimser kaldı. Böylece Tokyo Olimpiyatı için boksun önü açılmış oldu 

Gafur Rahimov 


 

Thomas Bach

 

 

 

Tek rakip İspanya’nın Cadiz kenti

Türkiye Optimist Yelken

Dünya Şampiyonasına

Bodrum ile aday

İZMİR( TSA)- Türkiye Yelken Federasyonu 2021 Dünya Optimist Yelken şampiyonasına aday olduğunu açıkladı. Türkiye’nin karşısında tek rakip İspanya’nın Cadiz kendi bulunuyor. 6-16 Temmuz tarihlerinde Antigua’da yapılacak tanıtım toplantısından sonraki oylamada ev sahibi kent belli olacak. Dünya şampiyonası için ise Çin Qindao, Letonya Liepaja, Meksika Nayarit kentleri ile aday oldular.

 


Türkiye’nin adaylık logosu 

 Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak 

 

 

 

Türkiye de Kurucu Üyeleri arasında

EFPM 25’nci Kuruluş 

Yıldönümünü Kutluyor

VİYANA( TSA) 27/28 Mayıs 1994 yılında Zürih’te FİFA House’da aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 14 Avrupa Ülkesinin katılması ile kurulan European Fair Play Movement (Avrupa Fair Play Birliği) 25’nci yıldönümünü Budapeşte’de kutlayacak. CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) ile ayni zamanda kongre de yapacak olan EFPM, 1925 yılında kurulmuş olan Budapeşte Spor Üniversitesinde, 12 Eylül günü (09.oo-13.oo) arasında “EFPM’nin 25’nci yılı-Yeldeğirmenlere karşı bir Savaş’’adını taşıyan bir panel de düzenleyecek. Aynı gün Saat:15.oo-17.oo arasında CIFP Dünya Ödülleri de törenle verilecek. Gece yapılacak Galada ise EFPM Ödülleri sunulacak.


 

Budapeşte’deki CIFP- EFPM işbirliği toplantısı (soldan sağa) Katerina Racz (EFPM Muhasip üye), Christian Hinterberger (EFPM Başkanı), İonnis Psilopoulos (EFPM Genel Sekreteri), Dr. Jeno Kamuti (CIFP Başkanı), Gabor Deregan (Avrupa Spor Başkenti Org. Başkanı), Daniel Koszegi (CIFP Sekreteri)

 

 

 

Masa Tenisinde hem yaş, hem de Olimpiyat rekoru

Lüksemburglu 55 yaşındaki masa tenisçi Tokyo barajını aştı.

MİNSK(TSA)- 2’nci Avrupa Oyunları bir rekora daha şahit oldu. Çin asıllı Lüksemburglu masa tenisçi 55 yaşındaki Ni Xialian Tokyo Olimpiyatları barajını aştı.1983’de Dünya Şampiyonu olan, bu güne kadar 4 olimpiyatta (Sidney, Pekin, Londra, Rio) yarışan Ni, baraj maçını kazanınca sevinçten havalar uçtu. 

Ni Wialian Minsk’de galip geldiği baraj maçından sonra

 

 

 


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR.Web Efasis Yazılım