XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
TSA BÜLTEN (03-08-Haziran-2019)
10.06.2019

TSA BÜLTEN (03-08-Haziran-2019)

KOPER (TSA)- Slovenya’nın Koper kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda mücadele eden milli sporcu Ümit Şamiloğlu, barfiks aletinde altın madalya kazandı. Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamada, Şamiloğlu’nun barfiks aletinde altın madalya aldığı ve yarışmaların ardından düzenlenen törenle madalyasını aldığı belirtildi.

—–TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir—–


 _____________________________________________

Cimnastikte büyük bir başarı daha

ÜMİT ŞAMİLOĞLU’NDAN ALTIN MADALYA

KOPER (TSA)- Slovenya’nın Koper kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası’nda mücadele eden milli sporcu Ümit Şamiloğlu, barfiks aletinde altın madalya kazandı. Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamada, Şamiloğlu’nun barfiks aletinde altın madalya aldığı ve yarışmaların ardından düzenlenen törenle madalyasını aldığı belirtildi.

ADI LİTERATÜRE GEÇMİŞTİ

Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, Nisan ayında Mersin’deki Dünya Kupası ayağında tercih ettiği bir hareketle dünya literatürüne geçmişti. Mersin’deki hareketi sonrasında Uluslararası Cimnastik Federasyonuna (FIG) başvuruda bulan milli sporcu ve antrenörü Erdoğan Kapucu, hareketlerinin kabul edilmesiyle büyük bir gurur yaşadı. 39 yaşındaki milli sporcumuz, şu anda dünyada faal en yaşlı cimnastikçi durumunda.

YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR

Artistik Cimnastik World Challenge Cup geçen hafta  burada Hırvatistanın Osijek kentinde düzenlendi. Türk cimlastikcileri bu yarışmada da yine şeref kürsüsüne çıktılar ve madalya kazandılar. Türkiye’yi Ümit Şamiloğlu, Sercan Demir, Onur Çelik, Mustafa Arca ve Yunus Emre Gündoğdu’nun temsil ettiği yarışmada, ilk gün yapılan paralel aleti finalinde yarışan Sercan Demir gümüş madalya kazanırken, halka aleti finalinde yarışan Yunus Emre Gündoğdu ise bronz madalya kazanmıştı.


Milli Cimnastikçi Ümit Şamiloğlu

 

Türk Cimnastikcileri toplu halde

____________________________________________

 

A Millilerden Fransa’ya gözdağı

TÜRKİYE 2-0 ÖZBEKİSTAN


ANTALYA(TSA)- 8 Haziran’da 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubunda Fransa ile karşılaşacak A Milli takım bu önemli karşılaşma öncesi hazırlık maçlarının ikincisini gerçekleştirdi. Daha önce Antalya’daki karşılaşmada Yunanistan karşısında sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılan Ay-Yıldızlı ekip bu defa Özbekistan’ı 2-0 mağlup etti.  Alanya Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nda oynanan müsabakada, A Milli Takımımız’ın gollerini  17. ve 57.dakikalarda Zeki Çelik kaydetti. İrfan Can Kahveci ise, karşılaşmanın 90. dakikasında bir penaltı atışından yararlanamadı.
Karşılaşmayı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri Selim Soydan, Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Antalya Valisi Münir Karaloğlu protokol tribününde izledi.

Milli takım 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda 8 Haziran Cumartesi günü Konya BŞB Stadı’nda Fransa ile, 11 Haziran’da ise deplasmanda İzlanda ile karşılaşacak. Ay-Yıldızlı ekip Gruptaki ilk iki maçında deplasmanda Arnavutluk’u 2-0, Eskişehir’de oynanan karşılaşmada ise Moldova’yı 4-0 yenerek ikide iki yapmıştı. 

A Milli takımın 10 numarası Abdülkadir Ömür rakibiyle ikili mücadelede

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

_____________________________________________

Dünya Fair Play’inin

Büyük toplantısı ve şöleni

CIFP ve EFPM’nin Kongreleri

Ve Ödül Törenleri

12-14 Eylül’de Budapeşte’de

BUDAPEŞTE(TSA)- Budapeşte’nin 2019 Avrupa’nın Spor Başkenti seçilmesi onuruna Dünyadaki iki büyük Fair Play Kuruluşlu olan CIFP (Dünya Fair Play Konseyi) ile bu yıl kuruluşunun 25’nci yılını kutlayacak olan EFPM (Avrupa Fair Play Birliği) 2019 kongrelerini ve ödül törenlerini Budapeşte’de yapmaya karar verdiler. Macaristan hükumeti tarafından da desteklenen toplantılar bir Fair Play şöleni şeklinde geçecek. Bu yıl CIFP ve  EFPM’den Fair Playdan ödül kazananlar da törenle ödüllerini alacaklar. Her iki kuruluşun başkanları  15 Haziran’da Budapeşte’de ilk hazırlık toplantısını yaparak, protokol imzalayacaklar.

CIFP Logosu 

EFPM Logosu

_____________________________________________

 

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış

Meşhur (!) FİFA Başkanı Blatter

FİFA’yı mahkemeye veriyor

 

ZÜRİH(TSA)- Futbol dünyası yeni bir haberle çalkalanıyor. 1998’den 2015’e kadar FİFA Başkanı olan yolsuzlukları belgelenen, Dünya Kupasından sonra kendisine ödenen 12 milyon doların hesabını veremeyen, 8 yıl boykot alan sonra boykutu 6 yıla indirilen Sepp Blatter, bir ajansa verdiği beyanatta eski bürosundaki eşyalarının kendisine verilmemesinden dolayı FİFA’nın halen başkan olan Gianni İnfantino’yu mahkemeye vereceğini açıkladı. Futbol dünyası mahkemeyi merakla bekliyor.

Sepp Blatter


_____________________________________________


70.000 ağaçlık orman tsunamide yok oldu o ayakta kaldı

2020  Tokyo Olimpiyat Meşalesi

‘Mucize Çam’ı da ziyaret edecek

TOKYO(TSA)- 2020 Yaz olimpiyatlarının 24 Temmuz-9 Ağustos arasında yapılacağı Japonya’da Olimpiyat Meşalesinin parkur hazırlığı devam ediyor. Orgnizasyon komitesi 20.000 kişinin öldüğü 2500 kişinin kaybolduğu Tusunami felaketini anmak için, felaketten sonra 70.000 ağaçlık ormanda ayakta kalan  tek ağaç “Mucize Çam” ağacının anıtını da (Ağaç sonradan bakıma alınmıştı)  meşale parkuruna koydular. Japon devleti olimpiyat ile topluma felaketin acısını unutturmayı hedefliyor.

Mucize Çam Ağacı anıtı 

2020 Tokyo Olimpiyat Meşalesi ekibi

 

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR.Web Efasis Yazılım