XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
13.09.2020

AMERİKA AÇIK’TA ŞAMPİYON NAOMİ OSAKA

 


ABD Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finalini, Belaruslu rakibi Victoria Azarenka'yı 2-1 yenen Japon Naomi Osaka kazandı

 

NEW YORK (TSA)- Teniste 4 Grand Slam turnuvasından biri olan ABD Açık tenis turnuvasında kadınlar şampiyonu belirlendi. Finalde Belarus Victoria Azarenka’yı 2-1 yenen 4 numaralı seri başı Japon Naomi Osaka tek kadınlar şampiyonu oldu. 

Koronavirüs Salgını tedbirleri doğrultusunda boş tribünler önünde oynanan maçın ilk setini kaybeden 22 yaşındaki genç tenisçi, sonraki iki seti de kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Kariyerinde birer Avustralya Açık ve ABD Açık şampiyonluğu bulunan Osaka, böylece ABD Açık’ı ikinci kez kazanırken, 3. Grand Slam şampiyonluğunu elde etti. 

Daha önce Avustralya Açık'ta 2 kez şampiyon olan ancak ABD Açık'ta ise 3. kez finale kalan dünya 27 numarası Belaruslu Azarenka, bir kez daha ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. 

ABD Açık Tenis Turnuvası'nın tek erkekler finalinde bugün (13 Eylül) Alman Alexander Zverev ile Avusturyalı Dominic Thiem karşı karşıya gelecek. 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım