XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
16.08.2019

Aşkların en büyüğü


Stadı mı istiyorum yazımızın büyük yankı yarattığını söylememize gerek yok.
Karşıyaka Stadı’nı isteyenlerden birisi de Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay. 
Bunu bir kez daha net bir şekilde, belediye başkanlığının 100. Gün basın toplantısında dile getirdi ve “Stadı Yalı’ya istiyorum. O alanı belediye Gençlik Spor Müdürlüğüne stat yapılsın diye verdi. Stadı yapmayacaklarsa iade etsinler biz yapalım…”
Doğru söze ne denir?
Şimdi top TOKİ’de…
Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi cephesinde hiç bir sorun yok. 
Yandaki apartman sakinlerinin dava dilekçesinde duyumlara göre mahkemeden “red” var. 
O zaman tertemiz bir sayfa açarak, en kısa zamanda yeni bir ihale ve inşaata kaldığı yerden stardın verilmesi en doğrusu…
Karşıyaka Stadı’na kavuştuğu zaman, Karşıyaka Spor Kulübü de “çağ atlama” aşamasına gelecektir. Bugün futbolda “transfer yasaklısı” olmasına karşın, kentteki “futbol sevgisi”nin önüne hiçbir güç geçememekte ve formayı sırtına geçiren futbolcu gençler de “sevgi seli”ne kapılarak yüreklerini sahada ortaya koymaktadır.
Karşıyaka için futbol nasıl “olmazsa olmaz”sa, stat da geleceğe en büyük yatırım aracıdır. Ama bu aracın olmaması, dipsiz kör kuyuya atılan taşın dipten çıkarılmasına eşdeğerdir. O nedenle de stat sorunu en kısa zamanda, mümkünse yarın çözüme kavuşturulmalıdır.
Tüm Karşıyaka, İzmir hatta dünyanın dört bir yanındaki “KSK Aşıkları” müjdeyi sabırsızlıkla beklemektedir… 
“KSK Aşkı” belki de aşkların en büyüğü…
Tarihin en büyük 5 aşk hikayesi; Helen- Menelaus ve Paris, Marc Anthony-Kleopatra, Hürrem-Kanuni Sultan Süleyman, Napolyon- Josephine, Frida Kahlo-Diego Rivera bile “KSK Aşkı”nın yanında “solda sıfır” kalır…
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da, Karşıyaka Spor Kulübü’ne böylesine sevdalılardan birisi. 
Seçim döneminden başlayıp, görevdeki 100. Gününe dek bunu en güzel şekilde anlattı. 
Anlatmaya da devam ediyor.
Başkan Tugay, Karşıyaka Stadı’yla ilgili olarak basın toplantısında şöyle dedi:
“Karşıyaka Stadı yapılacak. Karşıyaka Belediyesi’nin hukuki müdahalesi yok. Çevrede oturan vatandaşların açmış olduğu ve geçmişte Büyükşehir Belediyesi’nin dahil olduğu bir dava var. Şu anda Büyükşehir Belediyesi’nin de dahli yok. O alan stat yapılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmiş. Bu projeyi yapması gereken kurum bakanlık ve ihaleyi TOKİ’ye bırakmış. Karşıyaka Belediyesi’nden istenen tek şey yer altı otoparkı ile ilgili encümen kararıdır ve biz bu kararı alıp gönderdik. Gereken tek şey ihalenin yapılması ve inşaatın başlaması. Biz Karşıyaka Spor Kulübü ile bu konunun takipçisiyiz. Stat yapılmayacaksa arazi geri verilsin. Sonrasını biz düşünelim. Bunun dışında ara bir çözüm yok.”  
Başkanın bu açıklamasından sonra “Yapmayacaklarsa da bizden aldıklarını geri iade etsinler biz yaparız” sözleri güne damgasını vurdu!
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay için spor bir tutku. 
Karşıyaka Spor Kulübü’ne maddi manevi her türlü desteği vermeye hazır. 
100. Gün Basın Toplantısında sporun dışında ne var derseniz, bence iş başlangıcından bu güne kadar olan özet: “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır… “
Güzel işler oluyor…
Olmaya da devam edecek…
Ama en iyisi, beklemek…
Üç beş günde, 100 günde yargılamak insafsızlık olur… Hele hele duvara asılan tablo da güzelse…  

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım