XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
09.12.2019

AVRUPA KROS ŞAMPİYONASI’NDA İKİ MADALYA DAHA

Avrupa Kros Şampiyonası’nda milli atletimiz Yasemin Can, üst üste dördüncü altın madalyasını aldı. Şampiyonada Aras Kaya da Gümüş madalya kazandı. Ayetullah Aslanhan’ın gümüş madalyasıyla birlikte madalya sayımız 3’e yükseldi.

 

 

LİZBON (TSA)-Portekiz’in başkenti Lizbon’da 8 Aralık’ta düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası’nda milli atletlerimiz büyük kadınlar, büyük erkekler ve U20 erkekler kategorilerinde 3 madalya kazandılar. 

Avrupa Kros’ta gelmiş geçmiş en kariyerli kadın atlet unvanına sahip Yasemin Can, büyük kadınlarda üst üste dördüncü altın madalyasını aldı. 58 atletin yarıştığı büyük kadınlar müsabakasında parkuru 26:52’lik dereceyle tamamlarken, yarışın önemli bir bölümünü tek başına koştu. En yakın rakibi Norveçli Karoline Grovdal’ın 15 saniye farkla finişe ulaştığı yarışta Can, bir kez daha Avrupa Kros şampiyonluğunu almayı başardı. 

ARAS KAYA’DAN GÜMÜŞ


Avrupa Kros Şampiyonası’nda Milli Takım’ın madalyalarından ikincisi Aras Kaya’dan geldi. 2016’nın Avrupa Kros şampiyonu Kaya, geçen yılki üçüncülüğünün ardından bu kez de ikinci olarak gümüş madalya elde etti. 10.2 kilometre uzunluğundaki parkurda zorlu rakiplerle mücadele eden Aras Kaya, finişe 30:10 ile ulaştı. Yarışı kazanan İsveçli Robel Fsiha’nın arkasında ikinci olarak çizgiyi geçen Aras, böylece kariyerinde bir kez daha Avrupa Kros kürsüsüne çıktı. 

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım