XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
24.03.2020

BOKS MİLLİ TAKIMI’NA KORONAVİRÜS TEŞHİSİ

İki sporcunun koronavirüs testi pozitif çıktı

 

 

ANKARA (TSA)-Londra’dan dönen Boks Milli Takım kafilesinde yer alan bir sporcu ile bir antrenörün Koronavirüs testleri pozitif çıktı. 17 Mart’ta ülkeye dönen kafilenin karantinaya alınmadığı, form doldurup havalimanından ayrıldıktan sonra evlerinde kendilerine karantina uyguladıkları belirtildi.  Yapılan testler sonrasında 19 kişilik kafileden bir sporcu ve bir antrenörün corona virüsü testleri pozitif çıktı.

LONDRA DÖNÜŞÜ KENDİLERİNİ KARANTİNAYA ALDILAR

Türkiye Boks Milli Takımı, 17 Mart Salı günü İngiltere’deki 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakalarının durdurulmasının ardından, yurda döndü. İstanbul Havalimanı’na inen milli kafile doldurdukları form ile karantinaya alınmayıp evlerine gönderilmişti. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Özgeç, “Karantinaya alınmadık. Form var, formu dolduruyorsunuz çıkıyorsunuz. Herhangi bir şikayet var mı, öksürük var mı, ateş var mı diye soruluyor. Takımımızla sabah akşam beraberdik, hiçbirimizde öyle bir şey olmadı. Biz kendimizi iyi koruduk ve buraya geldik. Kendimizi evlerimizde karantinaya alacağız” şeklinde açıklama yapmıştı.
4 SPORCUDA DAHA YÜKSEK ATEŞ

Türkiye Boks Milli Takımı Baş Antrenörü Seyfullah Dumlupınar ile 75 Kg’da mücadele eden Fenerbahçe’nin milli sporcusu Serhat Güler, 3 gün önce yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvurdu. Seyfullah Dumlupınar Bayburt’ta, Serhat Güler’in ise İstanbul’da yaptırdıkları Koronavirüs testleri dün gece pozitif çıktı. Kafilede yer alan diğer isimlerin de Koronavirüs testini yaptırdıkları ve 4 sporcuda daha yüksek ateş belirtisi olduğu öğrenildi.

 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım