XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
04.11.2019

Bülent Ecevit’i saygı ile anıyoruz-

Vefatının 13. Yılında Milli Atlet ve Spor Adamı Fazlı Bayram Hadi’nin ECEVİT ile İlgili Anlattıkları

    

     5 Kasım 2019 tarihi Türkiye’nin Dünyada tanınan dürüst siyasetçisi, eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in ölümünün 13. yıldönümü.

5 Kasım 2006 tarihinde İstanbul’da Avrasya Maratonunu koştuk. O gün akşam saat 22.00 otobüsüyle Fethiye’ye geri dönüyordum. Saat 23.30 sıralarında Fethiye otobüsü Adapazarı yakınlarında Pamukova dinlenme tesislerine girdi. Dinlenme tesisleri Restoranının kapısından girdiğimde televizyon 17 Mayıs 2006 tarihinden öldürülen Danıştay üyesi Yücel Özbilgin’in cenaze töreni sırasında rahatsızlanan Bülent Ecevit’in, Ankara Gülhane Askeri Hastanesinde vefat ettiği haberini söylüyordu.

     Bülent Ecevit, Türkiye’de kendisine oy vermeyenlerin dahi kendisi ile ilgili olumlu sözler söylediği siyaset ve devlet adamıdır. Onun özellikle diplomaside Türkiye’nin hakkını başarı ile koruduğunu herkes takdir eder.

     Fazlı Bayram Hadi, Atletizmde milli sporcumuz olup, maraton koşan ve sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan bir spor adamı. Nevşehir, Zonguldak, Çorum, Adana, Osmaniye’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptı. İl Müdürü olarak görev yaptığı yerlerde sporculara büyük destek verdi. Bunlardan birisi de Muğla, Marmaris’te Beden Eğitimi öğretmeni, futbol hakemi ve milli atlet Zonguldaklı FATMA AKKURT. Fatma hoca bana: ben Zonguldak’da Atletizm’e başladığımda FAZLI BAYRAM HADİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜYDÜ. Bana da destek olmuştu’ dedi.

      FAZLI BAYRAM ile Atletizm ortamlarında karşılaşıyoruz. 12 KASIM 2017 tarihinde koşulan VODAFONE İSTANBUL MARATONU sonrasında İstanbul’da karşılaştık. Kendisiyle sohbet ederken, bana kendisinin Zonguldak’ta Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak  görev yaptığı yıllarda (Bin dokuz yüz seksenlerin ikinci yarısından Bin dokuz yüz doksanların ilk yarısına yakın bir zaman) Bülent Ecevit Zonguldak’a geliyor. Ecevit’i getiren Helikopter Zonguldak Stadına iniyor ve Fazlı Bayram Hadi, Ecevit’i karşılayarak ‘Efendim ben Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi. Beni Sayın valimiz sizi karşılamak için görevlendirdi. Tesislerimize hoş geldiniz. Size bir şeyler ikram edelim diyor. Ecevit hoş bulduk müdür bey, sizin davetinizi kabul ederim ama size zararım olmasın’ diye cevap verir. Bunun üzerine Fazlı Bayram ağabeyimiz; EFENDİM SİZ BU ÜLKEDE BAŞBAKANLIK YAPAN BİRİSİNİZ. BİZ SİZİ BAŞBAKAN OLARAK KARŞILIYORUZ. SİZE BİR ŞEYLER İKRAM ETTİM DİYE BANA BİR ZARAR GELECEKSE, BEN BUNU SEVE, SEVE KABUL EDERİM’ diye cevap veriyor.

     Bu yazıyı yazmadan önce Fazlı Bayram ağabeyimizi telefonla aradım ve bu konuyu yazmak istediğimizi belirttim. Fazlı Bayram Hadi; tabii yazabilirsin diyerek tekrar bana ECEVİT ile olan bu anısını telefonda bir kez daha anlattı.

     Bülent Ecevit’i vefatının 13. yılında saygı ile anıyoruz. Mekanı cennet olsun.