XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
21.05.2020

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU İPTAL EDİLDİ

Korona virus salgını bir önemli organizasyonu daha etkiledi


ANKARA (TSA)- Korona Virüs nedeniyle iptal edilen önemli organizasyonlara bir yenisi daha eklendi. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılmayacağını açıkladı. Küçükbakırcı, “Tarih olarak 25 Ekim-1 Kasım’ı düşünüyorduk ancak o tarihlerde hala pandemi riski görünüyor. Fransa Turu’nun bile yapılma ihtimali zayıf. Bundan dolayı insanların sağlığı, güvenliği için turu 2021 nisan ayına aldık” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 

56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU İPTAL EDİLMİŞTİR 

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını, uluslararası spor etkinliklerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak, pandemi sürecini yakında takip etmekte ve herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri almaktayız.
Yetkili kurum ve kuruluşlarla yapılan istişareler neticesinde, salgın riskinin devam etmesi nedeniyle, Ekim ayı sonunda yapılması planlanan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun iptaline karar verilmiştir.
Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleşen organizasyonun, 2021 Nisan ayında yapılması için gerekli çalışmalar bugünden başlatılmıştır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TÜRKİYE BİSİKLET FEDERASYONU

 

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım